Nyukasl Jotani sotib olish uchun 50 million yevro taklif qildi
"Liverpool" hujumchisi Diogu Jota faoliyatini "Nyukasl" jamoasida davom ettirishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Sebastyen Vidalning xabar berishicha, "Nyukasl" 28 yoshli portugaliyalik futbolchining transferi uchun "Liverpool"ga 50 million yevro taklif qilishga tayyorlanmoqda. Manbalarga ko‘ra, "Nyukasl" yangi hujumchini jamoaga qo‘shib, kelgusi Chempionlar Ligasi musobaqasida raqobatbardosh bo‘lishni maqsad qilgan. 2024/25 yilgi mavsumda Jota barcha turnirlarda jami 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 4 ta golga uzatma berdi.
Transfermarkt ma’lumotlariga ko‘ra, portugaliyalik futbolchining bozor qiymati 40 million yevro atrofida baholanmoqda. Ushbu ko‘rsatkich unga bo‘lgan qiziqishning asosiy sabablaridan biri hisoblanadi. "Nyukasl" jamoasi hujum chizig‘ini kuchaytirish orqali kelasi mavsumda yuqori natijalarga erishmoqchi.
Diogu Jotaning o‘yindagi tajribasi va mahorati jamoaga katta yordam beradi, deb hisoblanmoqda. Shu bois, tomonlar o‘rtasida muzokaralar davom etmoqda va kelishuv amalga oshishi ehtimoli yuqori.

Ньюкасл предложил 50 миллионов евро за Джотту
Нападающий "Ливерпуля" Диогу Жота может продолжить свою карьеру в команде "Ньюкасл". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Себастьен Видаль сообщает, что "Ньюкасл" готов предложить "Ливерпулю" 50 миллионов евро за трансфер 28-летнего португальского футболиста. По информации источников, "Ньюкасл" стремится добавить нового нападающего в команду, чтобы быть конкурентоспособным в предстоящем турнире Лиги чемпионов. В сезоне 2024/25 года Жота сыграл в 37 матчах во всех турнирах, забив 9 голов и отдав 4 голевые передачи.
Согласно данным Transfermarkt, рыночная стоимость португальского футболиста оценивается примерно в 40 миллионов евро. Этот показатель является одной из основных причин интереса к нему. Команда "Ньюкасл" хочет достичь высоких результатов в следующем сезоне, усилив свою атакующую линию.
Считается, что опыт и мастерство Диогу Жоты окажут значительную помощь команде. Поэтому переговоры между сторонами продолжаются, и вероятность достижения соглашения высока.