Sobiq Moskva “Spartak” futbolchisi Aleksandr Mostovoy klub jahon chempionati – 2025 haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, klub jahon chempionatida aniq bir favorit yo‘q. Ushbu turnirdagi ishtirokchilarni hisobga olgan holda aytganda, agar chempionatni Evropa jamoalaridan bo‘lmagan jamoa yutsa, bu kichik sensatsiya bo‘ladi. Hozirgi vaqtda klub jahon chempionatida sakkizta jamoa ishtirok etmoqda.
Ular qatorida “Real”, “PSJ”, “Borussiya”, “Chelsi”, “Bavariya”, “Al-Xilol”, “Flamengo” va “Palmeiras” klublari bor. Oldingi baholarga ko‘ra, Opta tahlilchilari turnirdagi g‘oliblik imkoniyatlarini ko‘rib chiqqan.
Ularning fikricha, favorit sifatida Londonlik “Chelsi” jamoasi ko‘rsatilgan. Mostovoyning ta’kidlashicha, turnirda har bir jamoa o‘z kuchini namoyish qilishga harakat qiladi. Ammo Evropa klublarining tajribasi va darajasi yuqori ekanligi sababli, g‘oliblik imkoniyatlari ko‘proq ularga berilmoqda.
Shu bois, chempionat juda qiziqarli va kutilmagan natijalar bo‘lishi mumkin. Har bir jamoaning o‘yinlari diqqat bilan kuzatilmoqda, muxlislar esa o‘z sevimli klublarining muvaffaqiyatiga umid bog‘lagan.

Mostovoy: Клуб чемпионата мира открыт для европейских команд
Бывший футболист московского "Спартака" Александр Мостовой высказал свои мысли о клубном чемпионате мира – 2025. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в клубном чемпионате мира нет явного фаворита. Учитывая участников этого турнира, если чемпионат выиграет команда не из Европы, это будет небольшая сенсация. В настоящее время в клубном чемпионате мира участвуют восемь команд.
Среди них "Реал", "ПСЖ", "Боруссия", "Челси", "Бавария", "Аль-Хилаль", "Фламенго" и "Палмейрас". По предварительным оценкам, аналитики Opta рассмотрели шансы на победу в турнире.
По их мнению, фаворитом названа лондонская команда "Челси". Мостовой подчеркивает, что на турнире каждая команда будет стараться продемонстрировать свои силы. Однако из-за высокого уровня и опыта европейских клубов, шансы на победу больше у них.
Поэтому чемпионат обещает быть очень интересным, и могут быть неожиданные результаты. Игры каждой команды внимательно отслеживаются, а болельщики надеются на успех своих любимых клубов.