Kislyak yangi mavsumda CSKAni yetaklaydi
Moskva “Spartak”ining sobiq futbolchisi Eduard Mor poytaxtning CSKA jamoasining yarim himoyachisi Matvey Kislyak haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, CSKA jamoasi hozirda Kislyakni jamoadan qo‘yib yubormasligi kerak, bu to‘g‘ri qaror bo‘ladi. Matvey keyingi mavsumda jamoani yetaklay oladigan futbolchiga aylanishi mumkin.
Ekspertning so‘zlariga ko‘ra, Kislyakning o‘yini jamoaning muvaffaqiyatiga katta ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Oldinroq matbuotda turk “Fenerbaxche” jamoasi Kislyakni sotib olishga qiziqish bildirayotgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsumda Matvey barcha musobaqalar doirasida 33 o‘yin o‘tkazib, to‘rt marta gol urdi va bitta golga uzatma berdi.
Hozirgi kunda uning bozor qiymati sakkiz million yevro atrofida baholangan. Shunday qilib, uning jamoaga qo‘shishi va raqobatbardoshligi yuqori baholanmoqda.
CSKA uchun uning roli juda muhim ekanligi aniq. Futbolchilarning o‘z jamoasiga sodiq qolishi va o‘z imkoniyatlarini namoyish qilishi jamoaning kelajagi uchun muhimdir.

Кисляк будет вести ЦСКА в новом сезоне
Бывший футболист московского "Спартака" Эдуард Мор высказал свое мнение о полузащитнике ЦСКА Матвее Кисляке. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ЦСКА в настоящее время не должен отпускать Кисляка из команды, это будет правильным решением. Матвей может стать игроком, который будет вести команду в следующем сезоне.
По словам эксперта, игра Кисляка ожидается, что окажет большое влияние на успех команды. Ранее в прессе появлялись сообщения о том, что турецкий клуб "Фенербахче" проявляет интерес к покупке Кисляка. В прошлом сезоне Матвей провел 33 матча во всех турнирах, забил четыре гола и отдал одну голевую передачу.
В настоящее время его рыночная стоимость оценивается примерно в восемь миллионов евро. Таким образом, его присоединение к команде и конкурентоспособность высоко оцениваются.
Для ЦСКА его роль очень важна. Важно, чтобы футболисты оставались верными своей команде и демонстрировали свои возможности для будущего команды.
Уверенность в том, что потенциал Матвея Кисляка может привести команду к новым достижениям, была выражена.