Semak: Vendel tez orada Zenitga qo‘shiladi
Sankt-Peterburgning “Zenit” jamoasi bosh murabbiyi Sergey Semak yangi Rossiya Premyer Ligasining boshlanishi oldidan jamoasi tarkibi haqida o‘z fikrlarini bildirib o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassisning so‘zlariga ko‘ra, jamoa deyarli to‘liq tarkibda ishlamoqda. Tez orada yangi futbolchi Vendel jamoaga qo‘shilishi kutilmoqda.
Jamoa tarkibiga qarab, qanday o‘ynash strategiyasini tanlash rejalashtirilmoqda. O‘tgan mavsumda “Zenit” Rossiya Premyer Ligasida ikkinchi o‘rinni egalladi.
Semak shogirdlari “Krasnodar” jamoasidan faqat bitta ochko ortda qolishdi. 2024-2025 yilgi mavsumga qadar “ko‘k-oq-yashil” jamoa oltita chempionlik unvonini ketma-ket qo‘lga kiritgan edi.

Семак: Вендел скоро присоединится к Зениту
Главный тренер петербургского "Зенита" Сергей Семак высказал свои мысли о составе команды перед началом нового сезона Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам специалиста, команда практически полностью готова. В ближайшее время ожидается, что новый футболист Вендель присоединится к команде.
В зависимости от состава команды планируется выбрать стратегию игры. В прошлом сезоне "Зенит" занял второе место в Российской Премьер-Лиге.
Подопечные Семака отстали от команды "Краснодар" всего на одно очко. К сезону 2024-2025 годов "сине-бело-зеленая" команда подряд завоевала шесть чемпионских титулов.