Avvalgi taniqli futbolchi Vladimir Bystrov fikricha, «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi vazifasida Marcellu Lichkeda etarli avtoritet yo‘q edi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum bo‘lishicha, chex murabbiy may oyining boshida ishdan bo‘shatilgan. Iyun oyida esa «oq-ko‘k» jamoasi boshqaruviga Valeriy Karpin tayinlanganligi e’lon qilindi.
Bystrov «O, Vatandosh Futbol!» dasturida aytishicha, Lichkeda yetarli avtoritet bo‘lmagani sababli u jamoani boshqarishda qiyinchiliklarga duch kelgan. Karpin esa ancha ko‘proq hurmatga sazovor murabbiy hisoblanadi va istalgan o‘yinchini jamoadan chiqarish imkoniyatiga ega.
Valeriy Karpin yaqinda «Dinamo» va Rossiya terma jamoasida murabbiylik lavozimlarini bir vaqtda bajarishni boshladi. Mutaxassis «oq-ko‘k» jamoani Premyer-liga yangi mavsumiga tayyorlamoqda.
Mavsumning birinchi bosqichida Karpin jamoasi «Baltika»ni qabul qiladi. Shunday qilib, yangi murabbiy jamoani yuqori natijalarga olib chiqishga intilmoqda va bu borada uning obro‘si muhim omil hisoblanadi.

Авторитет Карпина значительно выше, чем у Личкина
По мнению бывшего известного футболиста Владимира Бystрова, у главного тренера команды «Динамо» Марцеллу Личке не хватало авторитета. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Известно, что чешский тренер был уволен в начале мая. В июне было объявлено о назначении Валерия Карпина на пост главного тренера «бело-голубых».
Быстров в программе «О, Ватандаш Футбол!» заявил, что из-за недостатка авторитета Личке было трудно управлять командой. Карпин же считается более уважаемым тренером и имеет возможность исключить любого игрока из команды.
Валерий Карпин недавно начал одновременно исполнять обязанности тренера «Динамо» и сборной России. Специалист готовит «бело-голубую» команду к новому сезону в Премьер-лиге.
На первом этапе сезона Карпин примет команду «Балтика». Таким образом, новый тренер стремится привести команду к высоким результатам, и в этом отношении его авторитет является важным фактором.