Frank Artiga: Himki haqida gapirmayman endi
Sobiq Podmoskovye "Himki" jamoasining murabbiyi Frank Artiga ishdan bo‘shatilishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mutaxassis aprel oyida jamoani tark etishga majbur bo‘ldi. Artiga o‘zining iste’foga chiqarilishi qarorini rahbariyat tomonidan xiyonat deb hisoblash mumkinmi, degan savolga javob berishdan bosh tortdi.
U "Himki" haqida ko‘proq gapirmoqchi emasligini aytdi va barcha futbolchilar hamda xodimlarga o‘z munosabati va ishdan ketishimga bo‘lgan reaksiyasi uchun minnatdorlik bildirdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, bu ehtirom puldan ham qadrliroqdir.
O‘tgan mavsumda "Himki" jamoasi liga jadvalida o‘n ikkinchi o‘rinni egalladi, ammo moliyaviy qiyinchiliklar tufayli jamoa faoliyatini to‘xtatishga majbur bo‘ldi. Ushbu holat futbol ixlosmandlari va jamoa atrofidagilar uchun katta afsusga sabab bo‘ldi.
Jamoani yo‘qotish nafaqat sport, balki mintaqa uchun ham katta yo‘qotishdir. Rahbariyat va murabbiylar o‘rtasidagi kelishmovchiliklar natijasida yuzaga kelgan vaziyatda futbolchilarning kelajagi ham noaniq qolmoqda.
Umid qilamizki, kelajakda mintaqada yangi va barqaror jamoa tashkil etiladi va futbol o‘zining jonli, raqobatbardosh ko‘rinishini tiklaydi.

Франк Артига: Теперь я не буду говорить о Химках
Бывший тренер подмосковного клуба "Химки" Франк Артига высказался о своем увольнении. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Специалист был вынужден покинуть команду в апреле. Артига отказался отвечать на вопрос, можно ли считать решение о его увольнении предательством со стороны руководства.
Он сказал, что больше не хочет говорить о "Химках" и выразил благодарность всем футболистам и сотрудникам за их отношение и реакцию на его уход. По его словам, это уважение ценнее денег.
В прошлом сезоне команда "Химки" заняла двенадцатое место в таблице лиги, однако из-за финансовых трудностей была вынуждена приостановить свою деятельность. Эта ситуация стала большой печалью для футбольных болельщиков и окружающих команду.
Потеря команды является большим ударом не только для спорта, но и для региона. В условиях возникших из-за разногласий между руководством и тренерами обстоятельств будущее футболистов также остается неопределенным.
Надеемся, что в будущем в регионе будет создана новая и стабильная команда, и футбол восстановит свой живой, конкурентоспособный вид.