Dinamo va Flamengo Karraskal transferini muhokama qilmoqda
Dmitriy Gafin, «Dinamo» boshqaruv kengashi raisi, hujumchi yarim himoyachi Xorxe Karraskalning tez orada «Flamengo» klubiga o‘tishi haqidagi xabarlar haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, «Flamengo»ning Karraskalga qiziqishi bor, lekin hozirda Xorxe Moskvada bo‘lishi shartnoma bo‘yicha muzokaralarda hali ijobiy natija bo‘lmaganini ko‘rsatmoqda. Ehtimol, muzokaralar davom ettiriladi, dedi Gafin.
Oldinroq, «Flamengo» va «Dinamo» Karraskalning transferi shartlarini kelishib olgani haqida ma’lumot tarqalgan edi. Xorxe Karraskal esa yaqinda «Dinamo» jamoasiga qo‘shilgan.
Jamoa yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ushbu holat futbol olamida katta e’tibor qozondi, chunki Karraskal o‘zining mahorati bilan jamoaga katta yordam berishi kutilmoqda.
Hozircha barcha tomonlar o‘zaro kelishuvga erishishga intilmoqda va futbol muxlislari ham bu transferning amalga oshishini sabrsizlik bilan kutmoqda. «Dinamo» va «Flamengo» o‘rtasidagi muzokaralar kelajakda qanday yakun topishini vaqt ko‘rsatadi.

Никита Корец был отдан в аренду «Спартаку»
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров «Динамо», высказал мнение о слухах о скором переходе полузащитника Хорхе Карраскаля в клуб «Фламенго». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Фламенго» заинтересован в Карраскале, но в настоящее время Хорхе находится в Москве, что свидетельствует о том, что на переговорах пока нет положительного результата. Возможно, переговоры будут продолжены, сказал Гафин.
Ранее появилась информация о том, что «Фламенго» и «Динамо» согласовали условия трансфера Карраскаля. Хорхе Карраскаль недавно присоединился к команде «Динамо».
Команда готовится к новому сезону. Эта ситуация привлекла большое внимание в мире футбола, так как ожидается, что Карраскаль окажет значительную помощь команде своим мастерством.
Пока все стороны стремятся достичь взаимного соглашения, и футбольные болельщики с нетерпением ждут осуществления этого трансфера. Время покажет, как завершатся переговоры между «Динамо» и «Фламенго».