Uning fikricha, Stankovichning birinchi mavsumida jamoa o‘z salohiyatini to‘liq namoyish eta olmadi va ikkinchi bosqichga keraklicha kirisha olmadi. Bu borada Cherchesov "Match Premier" telekanalida bergan intervyusida jamoaning o‘yinida muammolar bo‘lganini ta’kidladi.
2024/2025 yilgi mavsum yakunlariga ko‘ra, "Spartak" turnir jadvalida to‘rtinchi o‘rinni egalladi. Shu bilan birga, "qizil-oq" jamoa va Stankovich o‘rtasidagi mehnat shartnomasi 2027 yil o‘rtalarigacha uzaytirildi.
Bu qaror jamoa rahbariyati tomonidan murabbiyga ishonch belgisi sifatida qabul qilindi. Mutaxassis jamoaning kelgusi mavsumlarda yaxshiroq natijalarga erishishiga intiladi.
Shu tariqa, Stankovich boshchiligidagi "Spartak" o‘tgan mavsumda ko‘plab sinovlardan o‘tdi va o‘z yo‘lini topishga harakat qildi. Murabbiy oldida esa yangi vazifalar va maqsadlar turibdi.
Jamoa muxlislari va mutaxassislar kelajakdan umidvor bo‘lib, Stankovichning tajribasi va boshqaruvi jamoani yanada kuchaytirishiga ishonishmoqda.

Черчесов раскритиковал первый сезон Станковича
Бывший главный тренер сборной России Станислав Черчесов оценил первый сезон сербского главного тренера Деяна Станковича в московском "Спартаке". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, в первом сезоне Станкович команда не смогла полностью продемонстрировать свой потенциал и не смогла должным образом выйти на второй этап. В этом отношении Черчесов отметил в интервью на телеканале "Матч Премьер", что у команды были проблемы с игрой.
По итогам сезона 2024/2025 "Спартак" занял четвертое место в турнирной таблице. При этом трудовой договор между "красно-белыми" и Станковичем был продлен до середины 2027 года.
Это решение было принято руководством команды как знак доверия к тренеру. Специалист стремится к тому, чтобы команда добилась лучших результатов в следующих сезонах.
Таким образом, "Спартак" под руководством Станковича прошел через множество испытаний в прошлом сезоне и пытался найти свой путь. Перед тренером стоят новые задачи и цели.
Фанаты команды и специалисты надеются на будущее, веря, что опыт и руководство Станковича укрепят команду еще больше.