Cherchesov Zabolotniyning yoshiga shubha bildirmadi
Mashhur murabbiy Stanislav Cherchesov Anton Zabolotniy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U iyul oyining birinchi kunida “Spartak” jamoasiga o'tdi. Biroq, barcha muxlislar bu transferni yoshiga ko‘ra ijobiy baholamadi, chunki hujumchining yoshi 34 da.
Cherchesov muxlislarga Zabolotniyning pasportiga qaramaslikni tavsiya qildi. “Spartak”ning sobiq bosh murabbiyi fikricha, hujumchi jismonan yaxshi holatda.
“Agar hammasini to‘g‘ri bajarilsa, har qanday o‘yinchi muayyan paytda foyda keltirishi mumkin. Zabolotniyning fiziologik yoshi pasportdagidan 7-8 yil kamroq.
U o‘zining kuchini namoyon qilmoqda”, dedi Cherchesov “Match TV”ga. Yangi mavsumda “Spartak” bir necha hafta ichida, ehtimol 19 yoki 20 iyulda o‘zining birinchi o‘yinini o‘tkazadi.
Jamoaning birinchi turdagi raqibi Makhachkalining “Dinamo” jamoasi bo‘ladi. Dejan Stankovich boshqaruvidagi “Spartak” yangi mavsumda yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Черчесов не усомнился в возрасте Заболотного
Известный тренер Станислав Черчесов высказал мнение о Антоне Заболотном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он перешел в команду "Спартак" в первый день июля. Однако все болельщики не оценили этот трансфер положительно из-за возраста нападающего, которому 34 года.
Черчесов посоветовал болельщикам не обращать внимания на паспорт Заболотного. По мнению бывшего главного тренера "Спартака", нападающий находится в хорошей физической форме.
“Если все будет сделано правильно, любой игрок может принести пользу в определенный момент. Физиологический возраст Заболотного на 7-8 лет меньше, чем в паспорте.
Он демонстрирует свои силы”, - сказал Черчесов в интервью “Матч ТВ”. В новом сезоне "Спартак" проведет свою первую игру через несколько недель, возможно, 19 или 20 июля.
Соперником команды в первом туре станет махачкалинское "Динамо". Под руководством Деяна Станковича "Спартак" стремится показать хорошие результаты в новом сезоне.