Liverpul Luis Diasni Bavariyaga sotmadi
«Liverpul» Myunxenning «Bavariya» klubidan hujumchi Luis Diasni sotib olish bo‘yicha taklifni rad etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Nemislar tomonidan taklif qilingan summa oshkor qilinmadi, biroq «Liverpul» klubi «Bavariya» sport direktori Maks Eberlga Dias sotilmasligini ma’lum qildi. «Liverpul» joriy mavsumda hujumchiga tayanmoqchi, garchi u asosiy tarkib futbolchisi bo‘lmasa ham.
Dias Kolumbiyalik futbolchi sifatida 50 ta o‘yin o‘tkazib, 17 ta gol urishga va 8 ta golli uzatmaga erishdi. Uning bozor qiymati taxminan 70 million yevro atrofida baholanmoqda.
Futbolchi 28 yoshda bo‘lib, klub uning xizmatlariga kelajakda ham tayanishni istamoqda. Klub rahbariyati va murabbiylar tarkibni kuchaytirish uchun uni saqlab qolishga qaror qilgan.
Bu qaror jamoaning raqobatbardoshligini oshirishga xizmat qiladi. Hozirgi vaqtda Luis Dias «Liverpul» uchun muhim futbolchi sifatida ko‘rilmoqda va uning jamoadagi o‘rni mustahkamlanmoqda.

Ливерпуль не продал Луиса Диаса в Баварию
«Ливерпуль» отклонил предложение о покупке нападающего Луиса Диаса от мюнхенской «Баварии». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сумма, предложенная немцами, не была раскрыта, однако клуб «Ливерпуль» сообщил спортивному директору «Баварии» Максу Эберлу, что Диас не продается. «Ливерпуль» намерен полагаться на нападающего в текущем сезоне, хотя он и не является игроком основного состава.
Диас, колумбийский футболист, провел 50 матчей, забил 17 голов и сделал 8 голевых передач. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 70 миллионов евро.
Футболисту 28 лет, и клуб хочет продолжать рассчитывать на его услуги в будущем. Руководство клуба и тренеры решили сохранить его для усиления состава.
Это решение направлено на повышение конкурентоспособности команды. В настоящее время Луис Диас рассматривается как важный игрок для «Ливерпуля», и его место в команде укрепляется.