Italiya «Milan» klubining himoyachisi Emerson Royalning vakili «Evro-Futbol.ru» bilan suhbatda Moskva «Spartak» klubining futbolchiga qiziqishi borligini tasdiqladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, «Spartak»dan qiziqish haqiqatdan ham mavjud. 2024/2025 mavsumida 26 yoshli braziliyalik futbolchi barcha klublararo musobaqalarda 26 ta o‘yinda maydonga tushgan, ammo hech qanday gol yoki assist qayd etmagan.
Emerson Royalning amaldagi shartnomasi «Milan» bilan 2028 yil 30 iyungacha mo‘ljallangan. Uning transfer qiymati taxminan to‘qqiz million yevro atrofida baholanmoqda.
«Milan» safida Emerson Royal Italiya Superkubogini qo‘lga kiritgan. Ushbu ma’lumotlar shuni ko‘rsatadiki, futbolchining faoliyati va kelajakdagi transferlari jamoalar orasida qiziqish uyg‘otmoqda.

Спартак хочет подписать Эмерсона Ройала
Представитель защитника «Милана» Эмерсона Рояла подтвердил в интервью «Евро-Футбол.ру», что московский клуб «Спартак» заинтересован в футболисте. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, интерес «Спартака» действительно существует. В сезоне 2024/2025 26-летний бразильский футболист провел 26 матчей во всех клубных турнирах, но не забил ни одного гола и не сделал ни одной передачи.
Действующий контракт Эмерсона Рояла с «Миланом» рассчитан до 30 июня 2028 года. Его трансферная стоимость оценивается примерно в девять миллионов евро.
В составе «Милана» Эмерсон Роял завоевал трофей Итальянского Суперкубка. Эти данные показывают, что деятельность футболиста и его будущие трансферы вызывают интерес среди команд.