Demenko: Spartak Dzyuba o‘rniga Zabolotniyni olmasligi kerak edi
Toshkentning “Spartak” klubi sobiq futbolchisi Maksim Demenko hujumchi Anton Zabolotniyning “qizil-oq” jamoasiga o‘tishi haqidagi fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Spartak” Zabolotniy o‘rniga Dzyubani olganida yaxshi bo‘lardi. Bu jamoa uchun yaxshi qadamd bo‘lib, reklama jihatidan ham foydali bo‘lar edi.
Media maydonida “Spartak” bunga katta foyda ko‘rishi mumkin edi, dedi ekspert Legalbet platformasida. Avvalroq ma’lum qilinishicha, Zabolotniy “Spartak”ga erkin agent sifatida qo‘shilgan.
34 yoshli tajribali hujumchi Moskva shahrining nufuzli klubi bilan bir yillik shartnoma imzoladi. U keyingi mavsumda 91-raqam ostida maydonga tushadi.
Ushbu transfer “Spartak” tarkibiga yangi kuch va tajriba olib kirishi kutilmoqda. Klub muxlislari va mutaxassislar bu yangilikni ijobiy qabul qilmoqda.
Zabolotniyning o‘yini jamoaga sezilarli hissa qo‘shishi mumkin. Jamoa rahbariyati ham uning kelishuvini muvaffaqiyatli qadam deb baholamoqda.

Деменко: Спартак не должен был брать Заболотного вместо Дзюбы
Бывший футболист ташкентского клуба «Спартак» Максим Деменко высказал свое мнение о переходе нападающего Антона Заболотного в команду «красно-белых». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Спартаку» было бы лучше взять Дзюбу вместо Заболотного. Это стало бы хорошим шагом для команды и было бы полезно с точки зрения рекламы.
В медиа-пространстве «Спартак» мог бы получить большую выгоду, сказал эксперт на платформе Legalbet. Ранее сообщалось, что Заболотный присоединился к «Спартаку» в качестве свободного агента.
34-летний опытный нападающий подписал годовой контракт с престижным клубом Москвы. В следующем сезоне он выйдет на поле под номером 91.
Ожидается, что этот трансфер принесет в состав «Спартака» новую силу и опыт. Болельщики клуба и специалисты положительно восприняли эту новость.
Игра Заболотного может значительно помочь команде. Руководство команды также оценивает его соглашение как успешный шаг.