Timoti Vea «Yuventus»dan «Marsel»ga o‘tishi mumkin
Yarim himoyachi Timoti Vea, huquqlari Turinning "Yuventus" klubiga tegishli bo‘lgan futbolchi, Italiya chempionatidan Fransiya Ligasi 1 ga o‘tishi mumkin. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda ijtimoiy tarmoqlar orqali taniqli futbol insayderi Fabrisio Romano xabar berdi. Manbaning ma’lum qilishicha, 25 yoshli amerikalik futbolchini "Marsel" klubi sotib olishga qiziqmoqda.
"Qadimgi sinyora" esa futbolchini sotish bo‘yicha takliflarni ko‘rib chiqishga tayyor. O‘tgan mavsumda Timoti "Yuventus" safida 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 5 ta gol urishga va 2 ta golga assistentlik qilishga muvaffaq bo‘ldi.
Veaning transfer qiymati taxminan 17 million yevroga baholanmoqda. Uning amaldagi shartnomasi 2028 yil iyun oyining oxirigacha mo‘ljallangan.
Ushbu o‘tish futbolchining faoliyatida yangi bosqich bo‘lishi mumkin va uning kelajagi Fransiya chempionatida qanday shakllanishi ko‘plab mutaxassislar e’tiborida.

Тимоти Веа может перейти из «Ювентуса» в «Марсель»
Полузащитник Тимоти Веа, права на которого принадлежат туринскому клубу «Ювентус», может перейти из итальянской серии А во французскую Лигу 1. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщил известный футбольный инсайдер Фабрицио Романо через социальные сети. По информации источника, клуб «Марсель» заинтересован в покупке 25-летнего американского футболиста.
«Старая синьора» готова рассмотреть предложения по продаже футболиста. В прошлом сезоне Тимоти провел 30 матчей за «Ювентус», забил 5 голов и сделал 2 голевые передачи.
Трансферная стоимость Веа оценивается примерно в 17 миллионов евро. Его действующий контракт рассчитан до конца июня 2028 года.
Этот переход может стать новым этапом в карьере футболиста, и его будущее в чемпионате Франции находится под вниманием многих специалистов.