Rossiya va Chili terma jamoalari sinov uchrashuvi
Moskva "Lokomotiv"ining sobiq bosh murabbiyi Yuri Somin Rossiya va Chili terma jamoalari o‘rtasida bo‘lishi mumkin bo‘lgan do‘stlik o‘yini haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Chili jamoasi juda yuqori darajada o‘ynaydi, ayniqsa so‘nggi yillarda Rossiya terma jamoasining raqiblariga nisbatan. Bu o‘yin jiddiy sinov va yaxshi musobaqa bo‘ladi, dedi mutaxassis.
Avvalroq, ushbu do‘stlik uchrashuvi Moskva shahrida o‘tkazilishi mumkinligi haqida xabarlar tarqalgan edi. 2022 yil fevralidan boshlab, FIFA va UEFA qarori bilan Rossiya terma jamoasi xalqaro musobaqalardan chetlatilgan.
Shunga ko‘ra Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa faqat do‘stlik uchrashuvlarini o‘tkazishi mumkin. Oxirgi o‘yinlarda rossiyalik futbolchilar Belarus terma jamoasini 4:1 hisobida mag‘lub etishdi.
Bu natija jamoaning hozirgi holatini ko‘rsatadi va kelgusidagi o‘yinlarga umid bilan qarashga asos beradi. Do‘stlik o‘yinlari terma jamoa uchun tajriba yig‘ish va yangi taktika sinovlari uchun muhim ahamiyatga ega.
Shu sababli, Rossiya va Chili o‘rtasidagi uchrashuv futbol ixlosmandlari uchun katta qiziqish uyg‘otishi kutilmoqda.

Россия и Чили сборные команды товарищеский матч
Бывший главный тренер московского "Локомотива" Юрий Сомин высказал свои мысли о возможной дружеской игре между сборными России и Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сборная Чили играет на очень высоком уровне, особенно по сравнению с соперниками сборной России в последние годы. Эта игра станет серьезным испытанием и хорошим соревнованием, сказал специалист.
Ранее сообщалось, что эта дружеская встреча может пройти в Москве. С февраля 2022 года сборная России была отстранена от международных соревнований по решению FIFA и UEFA.
Таким образом, команда под руководством Валерия Карпина может проводить только дружеские матчи. В последних играх российские футболисты одержали победу над сборной Беларуси со счетом 4:1.
Этот результат показывает текущее состояние команды и дает основание с надеждой смотреть на будущие игры. Дружеские матчи имеют важное значение для сборной в плане накопления опыта и испытания новых тактик.
Поэтому встреча между Россией и Чили ожидается с большим интересом со стороны футбольных болельщиков.