Sobiq Ispaniyaning "Selta" va poytaxtning "Spartak" jamoalarida to‘p surgan Aleksandr Mostovoy Rossiya va Chili terma jamoalari o‘rtasida bo‘lishi mumkin bo‘lgan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Chili terma jamoasi yaxshi raqib hisoblanadi. So‘nggi paytlarda Chili jamoasi o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsata olmayapti, ammo ular futbolga oid mamlakatdir.
Chili futbolchilari bor mamlakat sifatida tanilgan, mehmonxona xizmatchilari emas. Bu fikrlar "Chempionat" nashrida keltirilgan.
Rossiya terma jamoasi esa xalqaro taqiq sababli 2022 yil fevral oyidan beri rasmiy o‘yinni o‘tkazishga imkoniga ega emas. Oxirgi do‘stona o‘yinda Valeriy Karpin boshchiligidagi jamoa Minsk shahrida Belarus terma jamoasiga qarshi maydonga tushdi va 4:1 hisobida katta g‘alabaga erishdi.
Shu munosabat bilan Rossiya jamoasi o‘z kuchini va o‘yindagi imkoniyatlarini namoyish etdi. Hozirgi vaqtda Rossiya futbolini xalqaro maydonda qayta tiklash uchun imkoniyatlar izlanmoqda.

Mostovoy: Чили футболисты в конкуренции превосходят
Бывший игрок испанской "Сельты" и московского "Спартака" Александр Мостовой высказал свои мысли о возможной игре между сборными России и Чили. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, сборная Чили является хорошим соперником. В последнее время чилийская команда не показывает себя с лучшей стороны, однако они являются футбольной страной.
Чилийские футболисты известны как страна, а не как работники гостиниц. Эти мысли приведены в издании "Чемпионат".
Сборная России, в свою очередь, из-за международного запрета не имеет возможности проводить официальные игры с февраля 2022 года. В последнем товарищеском матче команда под руководством Валерия Карпина вышла на поле против сборной Беларуси в Минске и одержала крупную победу со счетом 4:1.
В связи с этим сборная России продемонстрировала свою силу и возможности в игре. В настоящее время ищутся возможности для восстановления российского футбола на международной арене.