Tolyattidagi "Akron" jamoasining bosh murabbiyi Zaur Tedeev klub "Krasnodar" yo‘lidan borishi mumkinmi degan savolga javob berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, "Akron" o‘z yo‘lida davom etishi kerak. Tedeev rahbarlar, murabbiylar va futbolchilar tomonidan qo‘yilgan yuksak maqsadlar albatta muvaffaqiyatga olib kelishini ta’kidladi.
Bu muvaffaqiyatlar aynan o‘tgan mavsumda "Krasnodar" erishgan natijalarga o‘xshash bo‘lishi mumkin. Shuningdek, u katta yutuqlarga erishish uchun har kuni tinimsiz mehnat qilish zarurligini qayd etdi.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-ligasida "Akron" uchun birinchi bo‘lib o‘tdi. 30 ta o‘yin turidan so‘ng jamoa turnir jadvalida to‘qqizinchi o‘rinni egallab, 35 ochko jamg‘argan.
Tedeev jamoa oldida turgan vazifalar og‘ir va mas’uliyatli ekanini, shunga qaramay ular o‘z ustida doimiy ishlashga tayyor ekanliklarini bildirdi. Jamoaning kelajagi uchun barcha kuch va imkoniyatlarni safarbar etish zarurati mavjud.
Futbolchilar va murabbiylar birgalikda harakat qilib, "Akron"ni yanada yuqori cho‘qqilarga olib chiqishni maqsad qilgan. Bu yo‘lda sabr-toqat va izchillik asosiy omillar bo‘ladi.

Команда Акрон поднялась в Российской Премьер-лиге
Главный тренер команды 'Акрон' из Тольятти Заур Тедеев ответил на вопрос, может ли клуб пойти по пути 'Краснодара'. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, 'Акрон' должен продолжать свой путь. Тедеев подчеркнул, что высокие цели, поставленные руководством, тренерами и игроками, обязательно приведут к успеху.
Эти успехи могут быть похожи на результаты, достигнутые 'Краснодаром' в прошлом сезоне. Также он отметил, что для достижения больших успехов необходимо ежедневно трудиться без усталости.
Прошлый сезон стал первым для 'Акрона' в Российской Премьер-Лиге. После 30 туров команда заняла девятое место в турнирной таблице, набрав 35 очков.
Тедеев заявил, что задачи, стоящие перед командой, тяжелые и ответственные, однако они готовы постоянно работать над собой. Существует необходимость мобилизовать все силы и возможности для будущего команды.
Игроки и тренеры совместно стремятся вывести 'Акрон' на более высокие вершины. На этом пути терпение и последовательность будут основными факторами.