Diogu Jota va o‘g‘li yo‘l-transport hodisasida halok bo‘ldi
Futbol olami "Liverpul" jamoasi hujumchisi Diogu Jotaning halok bo‘lishi bilan chuqur motamda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U og‘li Andre bilan birga dahshatli yo‘l-transport hodisasida vafot etdi. Mashhur sharhlovchi Konstantin Genich bu fojiali yangilikka o‘z munosabatini bildirdi.
Genichning so‘zlariga ko‘ra, bu voqea unga yana bir bor kelajak haqida reja tuzishning keragi yo‘qligini ko‘rsatdi. Hayotda faqat yashash va baxtli bo‘lish zarurligini ta’kidladi, chunki hech qachon qancha vaqt hayotda qolishini bilmaymiz.
“Bu dahshat. Juda achinarli.
Bir lahzada hammasi yakunlandi. Yurakni larzaga soladi.
Endigina turmush qurgan, milliy jamoa va klub bilan g‘alaba qozongan edi, lekin birdaniga hammasi tugadi. So‘z topolmayman.
O‘zingizni ehtiyot qiling,” deb yozdi Genich o‘z telegram-kanalida. Taxminlarga ko‘ra, Diogu Jota va uning akasi tormoz shinasining yorilishi sabab yo‘l chetiga chiqib ketgan mashinada halok bo‘lgan.
Hodisa joyidan olingan videoda Diogu Jotaning halok bo‘lganini ko‘rish mumkin. Bu fojiali voqea butun futbol jamoatchiligini chuqur qayg‘uga soldi.

Диогу Жота и его сын погибли в дорожно-транспортном происшествии
Футбольный мир в глубоком трауре по поводу гибели нападающего команды "Ливерпуль" Диогу Жоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он погиб в ужасном дорожно-транспортном происшествии вместе с сыном Андре. Известный комментатор Константин Генич высказал свое отношение к этой трагической новости.
По словам Генича, это событие еще раз показало ему, что нет смысла планировать будущее. Он подчеркнул, что в жизни важно просто жить и быть счастливым, так как никогда не знаешь, сколько времени тебе осталось.
“Это ужасно. Очень печально.
В одно мгновение все закончилось. Это трясет сердце.
Он только что женился, только что одержал победу с национальной командой и клубом, но вдруг все закончилось. Не могу найти слов.
Берегите себя,” - написал Генич в своем телеграм-канале. По предварительным данным, Диогу Жота и его брат погибли в машине, которая выехала на обочину из-за разрыва тормозной шины.
На видео с места происшествия можно увидеть, что Диогу Жота погиб. Это трагическое событие глубоко потрясло все футбольное сообщество.