Komoga Tiav va Morata transferi bo‘yicha kelishuv
Italiya klublari Komo va Milan markaziy himoyachi Malik Tiavning transferi bo‘yicha kelishuvga erishdi, biroq futbolchi o‘zi bu taklifni qabul qilish haqida hali aniq qaror qila olmayapti. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Tiav Germaniya terma jamoasi a’zosi bo‘lib, Schalke klubida tarbiyalangan. U so‘nggi uch mavsum davomida Milanda o‘ynadi.
Kelishuv doirasida Alvaro Morata ham Komo klubiga yo‘l olishi mumkin. Agar ushbu transfer amalga oshsa, Milan klubi bonuslarsiz 35 million yevro oladi, deb xabar bermoqda Football Italia.
Boshqa manbalarga ko‘ra, Alvaro Morata Tiav transferidan mustaqil ravishda komandani almashtiradi. Komo bosh murabbiyi Seks Fabregas futbolchi bilan gaplashgan, lekin Tiav shaxsiy shartnomani qabul qilish borasida hali qaror qilmagan.
O‘tgan mavsumda 23 yoshli Tiav barcha klublar o‘rtasidagi musobaqalarda 31 ta o‘yinda maydonga tushdi, 3 ta ogohlantirish oldi, 1 ta gol urdi va 1 ta samarali uzatma berdi. Uning bozor qiymati taxminan 18 million yevroga baholanmoqda.
Futbolchi uchun kelajakdagi qaror muhim bo‘lib, uning shaxsiy manfaatlari va klubning takliflari o‘rtasida muvozanat topilishi zarur.

Комога Тиав и Мората трансферу по поводу соглашения
Итальянские клубы Комо и Милан достигли соглашения по трансферу центрального защитника Малика Тиава, однако сам футболист пока не может принять окончательное решение о принятии этого предложения. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Тиав является членом сборной Германии и был воспитан в клубе Шальке. Он играл в Милане последние три сезона.
В рамках соглашения Альваро Мората также может перейти в клуб Комо. Если этот трансфер состоится, клуб Милан получит 35 миллионов евро без бонусов, сообщает Football Italia.
По другим источникам, Альваро Мората сменит команду независимо от трансфера Тиава. Главный тренер Комо Секс Фабрегас поговорил с футболистом, но Тиав еще не принял решение о подписании личного контракта.
В прошлом сезоне 23-летний Тиав провел на поле в 31 игре среди всех клубов, получил 3 предупреждения, забил 1 гол и сделал 1 результативную передачу. Его рыночная стоимость оценивается примерно в 18 миллионов евро.
Решение о будущем футболиста является важным, и необходимо найти баланс между его личными интересами и предложениями клуба.