Sobiq kataloniyaning "Barselona" futbolchisi Rivaldo, jamoaning o‘n raqamini 17 yoshli qanot himoyachisi Lamin Yamaluga berish qaroriga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Lamin bunga munosib ekanini ta’kidladi va o‘n raqami yaxshi qo‘llarda bo‘lishini aytdi. Bu raqam katta mas’uliyatni anglatadi, biroq Yamalu ichki qahramonlikka ega bo‘lib, buni uddalashi mumkin.
Rivaldo fikricha, Lamin maydonda 25 yoshdagidek o‘ynaydi va bu yoshiga qaramay yetuk futbolchi sifatida ko‘rinadi. Lamin Yamaluning "Barselona" bilan tuzgan mehnat shartnomasi 2031 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Uning bozor qiymati 200 million yevroga baholanmoqda. O‘tgan La Liga mavsumida u 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 13 ta golga uzatma berdi.
Ushbu natijalar yosh futbolchining jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi. Yamaluning kelajagi yorqin va u "Barselona" uchun katta umidlar baxsh etmoqda.

Rivaldo: Ламин Ямал достоин номера 10 в Барселоне
Бывший футболист каталонской "Барселоны" Ривалдо прокомментировал решение команды отдать десятый номер 17-летнему защитнику Ламину Ямалу. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что Ламин этого достоин, и сказал, что десятый номер будет в хороших руках. Этот номер означает большую ответственность, но Ямал обладает внутренним героизмом и сможет с этим справиться.
По мнению Ривалдо, Ламин играет на поле как 25-летний и, несмотря на свой возраст, выглядит как зрелый футболист. Трудовой контракт Ламина Ямала с "Барселоной" рассчитан до середины 2031 года.
Его рыночная стоимость оценивается в 200 миллионов евро. В прошлом сезоне Ла Лиги он вышел на поле в 35 матчах, забил 9 голов и отдал 13 голевых передач.
Эти результаты показывают, что молодой футболист является важным игроком для команды. Будущее Ямала светлое, и он приносит большие надежды для "Барселоны".