Duglas Santos Zenitning g‘alabasi haqida fikr bildirdi
Peterburgning "Zenit" jamoasi himoyachisi Duglas Santos do'stlik o'yinida Mahachqalinskning "Dinamo" jamoasiga qarshi qozonilgan g'alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
"Moviy-oq-ko'k" jamoasi o'yinni 2:0 hisobida yutdi. Duglas Santosning so'zlariga ko'ra, o'yin ayniqsa ikkinchi bo‘lim boshida qiyin kechgan.
Biroq umumiy holatda jamoa to'p ustidan nazoratni yo‘qotmagan, murabbiyning ko‘rsatmalarini to‘liq bajarib, g‘alabadan mamnun. Ushbu fikrlarni braziliyalik futbolchi "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida bildirdi.
Keyingi do'stlik uchrashuvi Peterburg jamoasi Kaliningradning "Baltika" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi. Bu o‘yin 6 iyul kuni rejalashtirilgan.
O‘tgan mavsum Rossiya Premer-Ligasida Sergey Semak boshchiligidagi "Zenit" jamoasi turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallagan. Jamoa o‘z o‘yinini yaxshilash va kelgusi musobaqalarda yuqori natijalarga erishish uchun tayyorgarlikni davom ettirmoqda.
Ushbu g‘alaba jamoaning maqsadlariga erishishda muhim qadam bo‘ldi. O‘yinchilar va murabbiylar keyingi o‘yinlarga jiddiy tayyorlanmoqda.

Дуглас Сантос высказался о победе Зенита
Защитник петербургского "Зенита" Дуглас Сантос высказался о победе над махачкалинским "Динамо" в товарищеском матче. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команда "синих-белых-голубых" выиграла матч со счетом 2:0. По словам Дугласа Сантоса, игра была особенно сложной в начале второго тайма.
Тем не менее, в целом команда не потеряла контроль над мячом, полностью выполнила указания тренера и довольна победой. Эти мысли бразильский футболист озвучил в интервью телеканалу "Матч ТВ".
Следующая товарищеская встреча петербургской команды пройдет против калининградской "Балтики". Этот матч запланирован на 6 июля.
В прошлом сезоне команда "Зенит" под руководством Сергея Семака заняла второе место в таблице Российской Премьер-Лиги. Команда продолжает подготовку, чтобы улучшить свою игру и достичь высоких результатов в предстоящих соревнованиях.
Эта победа стала важным шагом к достижению целей команды. Игроки и тренеры серьезно готовятся к следующим играм.