Sheliya: O‘tgan mavsum eng qiyin bo‘ldi
Groznenskiy «Ahmat» jamoasining darvozaboni Giorgi Sheliya jamoaning Rossiya Premyer Ligasi oxirgi mavsumdagi muvaffaqiyatsiz ishtiroki haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘z so‘zlarida, jamoa play-off o‘yinlaridan qochib qutula olmaganini, lekin muammoni hal qilishga erishganini ta’kidladi. Bu besh yil ichidagi eng qiyin mavsum bo‘lganini aytdi.
Eslatib o‘tamiz, joriy mavsumda Groznenskiy «Ahmat» jamoasi musobaqa jadvalida 14-o‘rinni egalladi. Shundan so‘ng jamoa play-off o‘yinlariga yo‘l oldi va Yekaterinburgning «Ural» jamoasi bilan to‘qnash keldi.
Ikki o‘yinning yig‘indisida «Ahmat» hisob bo‘yicha 3:2 ustunlikni qo‘lga kiritib, keyingi mavsum uchun Premyer Liga safida qolishga erishdi. Bu natija jamoa uchun muhim bo‘lib, kelajakda yanada yaxshi natijalarga erishish uchun asos bo‘ladi.

Шелия: Прошлый сезон был самым трудным
Вратарь грозненского «Ахмата» Георгий Шелия высказался о неудачном выступлении команды в последнем сезоне Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что команда не смогла избежать плей-офф, но удалось решить проблему. Он сказал, что это был самый трудный сезон за последние пять лет.
Напомним, что в текущем сезоне грозненский «Ахмат» занял 14-е место в турнирной таблице. После этого команда вышла в плей-офф и столкнулась с екатеринбургским «Уралом».
В сумме двух матчей «Ахмат» добился преимущества по счету 3:2 и смог остаться в Премьер-Лиге на следующий сезон. Этот результат стал важным для команды и будет основой для достижения еще лучших результатов в будущем.