Real Madrid hujumchisi Rodrigo Arsenal jamoasining diqqat markazida qolmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
London klubi 24 yoshli braziliyalik futbolchini sotib olish uchun reja tuzgan. Arsenal Rodrigo uchun taklifni Klub jahon chempionati tugagach, taqdim etishni rejalashtirmoqda.
Londonliklar futbolchi bilan uzoq vaqtdan beri aloqa o‘rnatgan, ammo hozirda Rodrigodan turnirga to‘liq e’tibor qaratishi uchun bog‘lanishni to‘xtatishni so‘ragan. AQShda o‘tayotgan musobaqada Rodrigoning maydonga chiqish imkoniyati kam – so‘nggi uch o‘yindan ikkitasida u 90 daqiqa zaxirada o‘tirgan.
AS nashrining ma’lumotiga ko‘ra, Arsenal Rodrigo uchun 90 million yevrodan ortiq mablag‘ to‘lashga tayyor. London klubi braziliyalik futbolchini sport loyihasining muhim qismi deb hisoblamoqda.
Shu bilan birga, Arsenal harakatlarni shoshilmasdan amalga oshiradi, transfer jarayoni yoz oxirigacha cho‘zilishi mumkin. Barcha jarayon Klub jahon chempionati tugagach, Rodrigoning Xavi Alonso bilan suhbatidan boshlanadi.
Braziliyalik futbolchi o‘z kelajagini baholaydi va qaror qabul qiladi. Xavi Alonso Rodrigoga oid qarorni qabul qilganligi ma’lum qilindi.
Bu jamoaning futbolchi bilan bog‘liq siyosatida yangi bosqich boshlanishini anglatadi. Arsenal uchun Rodrigoning xarid qilinishi muhim loyiha bo‘lib, ular uni jamoa tarkibida asosiy o‘rin tutishini ko‘zlamoqda.
Klub va futbolchi o‘rtasidagi muzokaralar yaqin kunlarda davom etishi kutilmoqda. Bu transfer futbol dunyosida katta e’tibor qozonmoqda va yozgi transferlar davridagi asosiy mavzulardan biri bo‘lib qoladi.

Арсенал хочет купить Родриго за 90 миллионов евро
Лондонский клуб планирует приобрести 24-летнего бразильца. Арсенал намерен сделать предложение после завершения клубного чемпионата мира.
Лондонцы давно поддерживают связь с футболистом, но сейчас попросили приостановить общение, чтобы Родриго мог сосредоточиться на турнире. Возможность выхода Родриго на поле на соревнованиях в США невелика – в двух из последних трех матчей он провел 90 минут на скамейке запасных.
Согласно информации издания AS, Арсенал готов заплатить более 90 миллионов евро за Родриго. Лондонский клуб считает бразильского футболиста важной частью спортивного проекта.
При этом Арсенал будет действовать не спеша, процесс трансфера может затянуться до конца лета. Все начнется после завершения клубного чемпионата мира и разговора Родриго с Хави Алонсо.
Бразильский футболист оценит свое будущее и примет решение. Сообщается, что Хави Алонсо уже принял решение по Родриго.
Это означает начало нового этапа в политике клуба по отношению к футболисту. Для Арсенала покупка Родриго является важным проектом, и они рассчитывают, что он займет ключевое место в составе команды.
Переговоры между клубом и футболистом ожидаются в ближайшие дни. Этот трансфер привлекает большое внимание в мире футбола и останется одной из основных тем в период летних трансферов.