«Barselona» jamoasi chap qanot hujumchisi pozitsiyasiga Nico Uilyamsni qo‘lga kiritolmadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi «Atletik» bilan keyingi o‘n yil davomida amalda bo‘ladigan yangi shartnoma imzoladi. Ijtimoiy tarmoqlarda taniqli futbol ekspert Fabrizio Romano ma’lum qilishicha, Uilyams transferi amalga oshmay qolganidan so‘ng, «Barselona» yaqinda yoki yaqin haftalarda «Liverpul»ning hujumchisi Luis Diasga taklif yuborishni rejalashtirmoqda.
Luis Diasni qo‘lga kiritish oson emas, chunki «Liverpul» ilgari «Barselona» va «Bavariya» jamoalarining takliflarini rad etgan. Transfermarkt portali futbolchining narxini 70 million yevroga baholamoqda.
Shuningdek, Romano «Barselonaga» o‘tmoqchi bo‘lgan Markus Resford haqida ham gapirdi. Hozirda «Barselona» jamoasi Nico Uilyamsning rad javobi sababli hayratda qolgan.
Nico Uilyams esa «Barselonaga» o‘tmaganining sababi haqida o‘z fikrlarini bildirib, klubdan ketmasligini tushuntirdi. Uning qarori shaxsiy va professional sabablarga asoslangan.
Futbolchi hozirgi jamoasida o‘zini yaxshi his qilmoqda va kelajakda ham o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda. «Barselona» esa yangi imkoniyatlarni ham o‘rganishda davom etmoqda va o‘z maqsadlariga erishish uchun boshqa variantlarni ko‘rib chiqmoqda.

Барселона пытается купить Луиса Диаса
Команда «Барселона» не смогла заполучить Нико Уильямса на позицию левого нападающего. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист подписал новый контракт с «Атлетиком», который будет действовать в течение следующих десяти лет. По информации известного футбольного эксперта Фабрицио Романо в социальных сетях, после того как трансфер Уильямса не состоялся, «Барселона» планирует в ближайшее время или в ближайшие недели отправить предложение нападающему «Ливерпуля» Луису Диасу.
Заполучить Луиса Диаса не так просто, так как «Ливерпуль» ранее отклонил предложения «Барселоны» и «Баварии». Портал Transfermarkt оценивает стоимость игрока в 70 миллионов евро.
Также Романо говорил о Маркусе Рэшфорде, который хочет перейти в «Барселону». В настоящее время команда «Барселона» удивлена отказом Нико Уильямса.
Нико Уильямс объяснил свои причины, по которым он не перешел в «Барселону», и заявил, что не собирается покидать клуб. Его решение основано на личных и профессиональных причинах.
Футболист чувствует себя хорошо в своей команде и стремится укрепить свое место в будущем. «Барселона» продолжает изучать новые возможности и рассматривает другие варианты для достижения своих целей.