Kuchaev: Krasnodar chempionligi mantiqan tushunarli
«Rostov» jamoasining yarim himoyachisi Konstantin Kuchaev yangi RPL chempioni haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U yangi chempion uni hayratda qoldirganini aytmadi. Kuchaevning so‘zlariga ko‘ra, «Krasnodar» allaqachon ma’lum bir vaqt davomida musobaqaning yetakchi jamoalaridan biri bo‘lgan.
Hech qachon bitta jamoa doimiy ravishda g‘alaba qozonishi mumkin emas. Har doim g‘alaba uchun kurashadigan va chempionlikni olib qo‘yishga intiladigan raqiblar bo‘ladi.
O‘tgan mavsumda «Krasnodar» klubi tarixida birinchi marta chempionlikni qo‘lga kiritdi. Murad Musayev boshchiligidagi jamoa 30 tur davomida 67 ochko yig‘di.
Bu katta yutuq hisoblanadi. Yaqinda, 12 iyul kuni, «Krasnodar» Rossiya Superkubogi uchun CSKA jamoasi bilan bahs olib boradi.
Yangi RPL mavsumi esa 18 iyulda boshlanishi rejalashtirilgan. Ushbu voqealar rus futboli muxlislari uchun katta qiziqish uyg‘otmoqda.
Chempionlik uchun kurash yangi bosqichga ko‘tariladi. Jamoalar o‘z kuchini ko‘rsatishga tayyor turibdi.

Кучаев: Чемпионство Краснодарa логично понятно
Полузащитник команды «Ростов» Константин Кучаев высказал свое мнение о новом чемпионе РПЛ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он не сказал, что новый чемпион удивил его. По словам Кучаева, «Краснодар» уже на протяжении определенного времени является одной из ведущих команд турнира.
Никогда одна команда не может постоянно побеждать. Всегда будут соперники, которые будут бороться за победу и стремиться отобрать чемпионство.
В прошлом сезоне клуб «Краснодар» впервые в своей истории завоевал чемпионство. Команда под руководством Мурада Мусаева набрала 67 очков за 30 туров.
Это считается большим достижением. Совсем скоро, 12 июля, «Краснодар» проведет матч за Суперкубок России с командой ЦСКА.
Новый сезон РПЛ запланирован на 18 июля. Эти события вызывают большой интерес у болельщиков русского футбола.