Pedro Jota halokati uchun hamdardlik bildirdi
Braziliyalik qanot himoyachisi, Peterburgning "Zenit" jamoasi futbolchisi Pedro Portugaliyalik hujumchi Diogu Jotaning o‘limi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diogu Jota "Liverpul" jamoasida o‘ynagan edi. Pedro so‘zlariga ko‘ra, bu voqea butun futbol olamini chuqur motamga solgan.
Hech kim bunday fojialarning yuz berishini xohlamaydi. U marhum futbolchiga tinchlik tilab, oilasiga sabr va quvvat so‘radi.
Diogu Jota bilan birga avtohalokatda uning ukasi Andre Silva ham halok bo‘ldi. Ushbu halokat 3 iyul, payshanba kuni sodir bo‘lgan.
"Liverpul" klubi futbolchining xotirasiga hurmat sifatida 20-raqamli futbolka raqamini bekor qilishga qaror qildi. Diogu Jotaning dafn marosimi esa 5 iyul, shanba kuni o‘tkaziladi.
Ushbu voqea futbol ixlosmandlarida chuqur ta’sir qoldirdi va jamoalar o‘rtasida hamdardlik kayfiyatini kuchaytirdi.

Педро Хота выразил соболезнования по поводу трагической гибели
Бразильский защитник, игрок петербургского "Зенита" Педро высказал свои соболезнования в связи со смертью португальского нападающего Диогу Джоты. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Диогу Джота играл за команду "Ливерпуль". По словам Педро, это событие глубоко потрясло весь футбольный мир.
Никто не хочет, чтобы происходили такие трагедии. Он пожелал покоя покойному футболисту и выразил соболезнования его семье, пожелав им терпения и сил.
В автокатастрофе вместе с Диогу Джотой погиб его брат Андре Силва. Эта трагедия произошла 3 июля, в четверг.
Клуб "Ливерпуль" решил отменить номер 20 на футболке в память о футболисте. Похороны Диогу Джоты состоятся 5 июля, в субботу.
Это событие глубоко затронуло футбольных болельщиков и усилило атмосферу солидарности между командами.