Juma kechqurun Klub jahon chempionati yarim finaliga yo‘llanmani birinchi bo‘lib qo‘lga kiritish uchun "Fluminense" va "Al-Hilal" jamoalari o‘rtasida bahs kechadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Sobiq futbolchi Aleksandr Mostoviy fikriga ko‘ra, ushbu duelda kuchliroq jamoa "Al-Hilal" bo‘ladi. Sobiq "Selta" futbolchisi Saudiya jamoasining moliyaviy imkoniyatlariga e’tibor qaratib, u yerda ko‘plab xorijiy futbolchilar borligini ta’kidladi.
Mostoviy aytishicha, "Al-Hilal"da ko‘plab xorijiy futbolchilar mavjud va jamoa moliyaviy jihatdan kuchli. U jamoa tarkibida KanseLu va Malkom kabi nomdor o‘yinchilar borligini alohida ta’kidladi.
U shuningdek, hech bir jamoani aynan qo‘llab-quvvatlamasligini, lekin shaxsiy afzalligini "Al-Hilal"ga berishini bildirdi. "Fluminense" va "Al-Hilal" o‘rtasidagi o‘yin Moskva vaqti bilan soat 22:00da boshlanadi.
Ushbu uchrashuv jarayonini matnli translyatsiya orqali kuzatish mumkin bo‘ladi. Bu o‘yinda qaysi jamoa yarim finalga chiqishini ko‘plab futbol ixlosmandlari kutib qolmoqda.

Mostoviy: Аль-Хилал финансово сильнее
В пятницу вечером пройдет матч между командами "Флуминенсе" и "Аль-Хилал" за путевку в полуфинал клубного чемпионата мира. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению бывшего футболиста Александра Мостового, в этом поединке сильнее будет команда "Аль-Хилал". Бывший игрок "Сельты" обратил внимание на финансовые возможности саудовской команды, отметив, что там много иностранных футболистов.
Мостовой заявил, что в "Аль-Хилал" много иностранных игроков и команда финансово сильна. Он особо подчеркнул наличие таких известных игроков, как Кансело и Малком в составе команды.
Он также отметил, что не поддерживает ни одну команду, но личное предпочтение отдает "Аль-Хилал". Игра между "Флуминенсе" и "Аль-Хилал" начнется в 22:00 по московскому времени.
Следить за ходом этого матча можно будет через текстовую трансляцию. Многие футбольные болельщики ждут, какая команда выйдет в полуфинал.