Rossiya chempionatida kuchli medal uchun kurash davom etadi
Rossiya terma jamoasining sobiq hujumchisi Dmitriy Bulykin Rossiya Premyer Ligasi jamoalari o‘rtasidagi birinchi o‘rin uchun kurash haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, chempionatning yuqori pog‘onalaridagi barcha klublar medallar uchun qattiq bellashadi. Chempionatning darajasi o‘rtacha bo‘lib qolgan.
Bulykinning ta’kidlashicha, "Zenit" oldingi kuchiga ega emas. Yangi mavsum 18 iyulda boshlanadi.
Hozirda "Torpedo" klubi rahbariyatidagi mojaro tufayli jamoalar soni 16 dan 15 taga kamayishi ehtimoli mavjud. Hozirgi Rossiya chempioni "Krasnodar" jamoasi bo‘lib, Murad Musayev boshchiligida Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasidan bir ochko ko‘proq jamg‘argan.
Bronza medallarini esa CSKA qo‘lga kiritgan. Shu tariqa, chempionatda kuchli jamoalar orasida raqobat kuchaymoqda va har bir o‘yin muhim ahamiyat kasb etmoqda.
Jamoalarning tayyorgarligi va taktikasi mavsum davomida muvaffaqiyatga erishishda hal qiluvchi omil bo‘ladi. Futbol muxlislari uchun yangi mavsum katta qiziqish uyg‘otmoqda.

В чемпионате России продолжается борьба за сильную медаль
Бывший нападающий сборной России Дмитрий Булыкин высказал свое мнение о борьбе за первое место среди команд Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, все клубы на верхних позициях чемпионата будут жестко бороться за медали. Уровень чемпионата остается средним.
Булыкин отметил, что "Зенит" уже не обладает прежней силой. Новый сезон начнется 18 июля.
В настоящее время из-за конфликта в руководстве клуба "Торпедо" существует вероятность, что количество команд сократится с 16 до 15. Текущий чемпион России - команда "Краснодар", которая под руководством Мурада Мусаева набрала на одно очко больше, чем санкт-петербургский "Зенит".
Бронзовые медали завоевал ЦСКА. Таким образом, конкуренция среди сильных команд в чемпионате усиливается, и каждая игра имеет важное значение.
Подготовка и тактика команд станут решающим фактором для достижения успеха в течение сезона. Новый сезон вызывает большой интерес у футбольных болельщиков.