Fluminense jahon klub chempionatida kutilmagan natija ko‘rsatishi mumkin
Juma kuni kechqurun "Fluminense" va "Al-Hilal" jahon klub chempionati chorak finalining birinchi o‘yini doirasida maydonga chiqadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mashhur rus murabbiyi Yuri Syomin fikricha, Braziliya jamoasi ko‘plab kutilmagan holatlar ko‘rsatishga qodir. Uning aytishicha, braziliyalik futbolchilar Yevropa klublarining o‘yinchilariga qaraganda milliy chempionatdan kamroq charchagan va jismonan yanada tayyor.
Shuningdek, ular himoyada barqaror o‘ynaydi, hujumda esa doim kuchli ekanliklarini ko‘rsatib kelishmoqda. Oldingi bosqichda "Fluminense" "Inter"ni 2:0 hisobida mag‘lub etib muxlislarni hayratga solgandi.
Shu bilan birga, "Al-Hilal" 1/8 finalda "Manchester Siti"ga qarshi 120 daqiqalik o‘yinda 4:3 hisobida g‘alaba qozonib, o‘z kuchini isbotlagan. Uchrashuv 4 iyul kuni Moskva vaqti bilan soat 22:00 da boshlanadi.
O‘yinni matnli translyatsiya orqali kuzatib borish imkoniyati mavjud. Ushbu o‘yin ko‘plab muxlislar uchun qiziqarli voqea bo‘lishi kutilmoqda, chunki har ikkala jamoa ham kuchli raqib sifatida tanilgan.

Fluminense может показать неожиданный результат на клубном чемпионате мира
В пятницу вечером "Флуминенсе" и "Аль-Хилаль" выйдут на поле в рамках первого матча четвертьфинала чемпионата мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По мнению известного русского тренера Юрия Сёмина, бразильская команда способна продемонстрировать множество неожиданных моментов. По его словам, бразильские футболисты менее уставшие от национального чемпионата по сравнению с игроками европейских клубов и физически более подготовленные.
Кроме того, они стабильно играют в защите, а в атаке постоянно демонстрируют свою силу. На предыдущем этапе "Флуминенсе" удивил зрителей, победив "Интер" со счетом 2:0.
В то же время "Аль-Хилаль" в 1/8 финала доказал свою силу, одержав победу над "Манчестер Сити" со счетом 4:3 в матче, который длился 120 минут. Встреча начнется 4 июля в 22:00 по московскому времени.
Есть возможность следить за игрой через текстовую трансляцию. Этот матч ожидается как интересное событие для многих болельщиков, так как обе команды известны как сильные соперники.