Petrjela: Vendelni Zenitdan chiqarish kerak edi
Vlastimil Petrjela, ilgari "Zenit" jamoasini boshqargan murabbiy, Vendelning xatti-harakati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliyalik yarim himoyachi hali ham Sankt-Peterburg klubining yozgi yig‘inlariga qo‘shilmagan. Petrjelaning aytishicha, agar u Sergey Semak o‘rnida bo‘lganida, bunday futbolchini jamoada ushlab qolmas edi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu murabbiyning masalasi. "Agar Vendel mening jamoamda o‘ynaganida, uni darhol chiqarib yuborgan bo‘lardik.
Bunday futbolchi mening jamoamda o‘ynamas edi", dedi Petrjela "Sport Kunma-kun" nashriga bergan intervyusida. Yoz boshida Vendel "Zenit"dan "Botafogo" klubiga o‘tishi rejalashtirilgan edi, ammo transfer amalga oshmadi.
Shuningdek, braziliyalik yarim himoyachining yozgi yig‘inlarga kechikishi bu birinchi holat emas. Bu holatlar uning professional munosabatiga salbiy ta’sir ko‘rsatmoqda va jamoa boshqaruvi bunga jiddiy e'tibor qaratmoqda.
Vendelning kelajagi hozircha noaniq bo‘lib qolmoqda, chunki murabbiy va klub rahbariyati uning xatti-harakatlarini ma’qullamayapti. Jamoaning yozgi tayyorgarlik yig‘inlariga to‘liq qatnashishi har bir futbolchi uchun muhim hisoblanadi.

Петрижела: Вендела нужно было вывести из Зенита
Властимил Петрижела, ранее возглавлявший команду "Зенит", высказался о поведении Вендела. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский полузащитник до сих пор не присоединился к летним сборам клуба из Санкт-Петербурга. По словам Петрижела, если бы он был на месте Сергея Семака, то не удерживал бы такого футболиста в команде.
По его словам, это вопрос тренера. "Если бы Вендл играл в моей команде, мы бы сразу его выпустили.
Такой футболист не играл бы в моей команде", - сказал Петрижела в интервью изданию "Спорт Кунма-кун". Летом Вендл планировал перейти из "Зенита" в клуб "Ботафого", но трансфер не состоялся.
Также задержка бразильского полузащитника с прибытием на летние сборы не является первым случаем. Эти ситуации негативно сказываются на его профессиональном отношении, и руководство команды уделяет этому серьезное внимание.
Будущее Вендла пока остается неопределенным, так как тренер и руководство клуба не одобряют его поведение. Полное участие в летних тренировочных сборах является важным для каждого футболиста.
Поэтому такие задержки могут привести к серьезным последствиям. Решение руководства клуба ожидается в ближайшие дни.