Telegraph Trampning Eron urushini tez to'xtatishga shubha bilan qaraydi
Flamengo klubi o‘zining rasmiy saytida yarimhimoyachi Jersonning Zenit klubiga o‘tishi haqida ma’lumot berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Braziliya klubi Petersburg jamoasi Jerson uchun 25 million yevro miqdorida tovon puli to‘laganini e’lon qildi. Shu sababli 28 yoshli futbolchi shartnomasini bekor qilish variantini faollashtirdi.
Endi Zenit klubining rasmiy bayonotini kutish qolmoqda. Oldinroq Petersburg jamoasi Jersonni 9 iyul kuni shveysariyalik Sion jamoasi bilan o‘rtoqlik uchrashuvi oldidan taqdim etishini ma’lum qilgan edi.
Zenit yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Birinchi turda Sergey Semak boshchiligidagi jamoa Rostov jamoasini qabul qiladi.
Jamoa yangi chempionatdagi o‘z o‘yinini kuchli boshlashni maqsad qilgan. Futbolchilar va murabbiylar jamoaning muvaffaqiyatli ishtirok etishi uchun barcha zarur ishlarga kirishgan.

Месси повторил рекорд Анри в MLS
Клуб Фламенго на своем официальном сайте сообщил о переходе полузащитника Жерсона в клуб Зенит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Бразильский клуб объявил, что петербургская команда заплатила за Жерсона сумму в 25 миллионов евро. В связи с этим 28-летний футболист активировал опцию расторжения контракта.
Теперь остается ждать официального заявления клуба Зенит. Ранее петербургская команда сообщила, что представит Жерсона 9 июля перед товарищеским матчем со швейцарским Сионом.
Зенит готовится к новому сезону. В первом туре команда под руководством Сергея Семака примет Ростов.
Команда ставит цель сильно начать свои выступления в новом чемпионате. Футболисты и тренеры приступили ко всем необходимым работам для успешного участия команды.