Aleksandrov: Sergeev "Dinamo"ning kuchi bo‘ladi
Moskva "Dinamo" klubining o‘yinchisi Dmitriy Aleksandrov hujumchi Ivan Sergeevning jamoaga o‘tishi haqida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, bu transfer klub uchun muhim qo‘shilish bo‘ldi. Aleksandrovning aytishicha, Ivan Sergeev va Maksim Osipenko jamoa uchun katta kuch bo‘ladi.
Ular "Dinamo" uchun ikki yaxshi transfer sifatida baholandi. Shuningdek, Aleksandrov ta’kidlaganicha, Sergeevning o‘tishi ayni paytda juda muhim, chunki asosiy hujumchi Konstantin Tyukavin og‘ir jarohatdan hali to‘liq tiklanmagan.
Ivan Sergeev avval Samara "Krylya Sovetov" jamoasida o‘ynagan va "oq-ko‘k" jamoa bilan uch yillik shartnoma imzolagan. O‘tgan mavsumda 30 yoshli futbolchi Rossiya Premyer Ligasida 26 ta o‘yinda 9 ta gol urib, 3 ta samarali uzatma amalga oshirgan.
Bu transfer "Dinamo" uchun hujum chizig‘ini kuchaytirish maqsadida amalga oshirildi. Jamoada yangi o‘yinchilarning qo‘shilishi muvaffaqiyatga erishishda katta ahamiyatga ega bo‘ladi.

Александров: Сергеев будет силой "Динамо"
Игрок московского клуба "Динамо" Дмитрий Александров высказал свое мнение о переходе нападающего Ивана Сергеева в команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, этот трансфер стал важным дополнением для клуба. Александров отметил, что Иван Сергеев и Максим Осипенко станут большой силой для команды.
Они были оценены как два хороших трансфера для "Динамо". Также, как подчеркнул Александров, переход Сергеева в данный момент очень важен, так как основной нападающий Константин Тюкавин еще не полностью восстановился после серьезной травмы.
Иван Сергеев ранее играл за самарские "Крылья Советов" и подписал трехлетний контракт с "бело-голубыми". В прошлом сезоне 30-летний футболист забил 9 голов и сделал 3 результативные передачи в 26 матчах Российской Премьер-Лиги.
Этот трансфер был осуществлен с целью усиления атакующей линии "Динамо". Присоединение новых игроков в команду будет иметь большое значение для достижения успеха.