Alonso Valverdening goli uchun garov tikmaydi
Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso yarim himoyachi Federiko Valverde haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Valverdening gol urish qobiliyatiga e’tibor qaratdi va uning jamoadagi o‘rni haqida gapirdi. Alonso jurnalistlarga bergan intervyusida, ilgari «Real»ni boshqargan Karlo Anchelotti Valverdening bir mavsumda o‘nta gol urishi sharti bilan murabbiylik litsenziyasini olib qo‘yishga tayyorligini aytganini esladi.
Ammo Alonso o‘zidan oldingi murabbiy kabi bunday qadamni hozircha qo‘yishga tayyor emasligini bildirdi. U bu sohada o‘zini endigina sinab ko‘rayotganini va shunday xavfga bormasligini ta’kidladi.
Alonso fikricha, Valverde ko‘p gol uradi, lekin u garov tikishni istamaydi. Shu hafta oxirida «Real» Klub jahon chempionati chorak finalida Germaniyaning «Borussiya» Dortmund jamoasi bilan o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin jamoa uchun muhim sinov bo‘ladi. Alonso jamoasining bu o‘yinda yaxshi natija ko‘rsatishiga ishonch bildirdi va futbolchilarni qo‘llab-quvvatlashga chaqirdi.
Valverde esa o‘zining iste’dodi bilan jamoaga katta yordam berayotgani muhim hisoblanadi. Uning har tomonlama faoliyati «Real»ning muvaffaqiyatiga hissa qo‘shmoqda.
Murabbiy jamoa oldida turli qiyinchiliklar bo‘lishini tan olsa-da, ular barchasiga tayyor ekanligini qayd etdi. Jamoa va murabbiylar shtabi oldida katta maqsadlar bor va ular buni amalga oshirish uchun tinimsiz ishlamoqda.

Алонсо Вальверде не ставит ставку на гол
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказался о полузащитнике Федерико Вальверде. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он обратил внимание на способность Вальверде забивать голы и поговорил о его роли в команде. В интервью журналистам Алонсо вспомнил, что ранее Карло Анчелотти, тренировавший «Реал», сказал, что готов отобрать тренерскую лицензию у Вальверде, если тот забьет десять голов за сезон.
Однако Алонсо заявил, что пока не готов пойти на такой шаг, как его предшественник. Он подчеркнул, что только начинает пробовать себя в этой сфере и не хочет рисковать.
По мнению Алонсо, Вальверде забивает много голов, но он не хочет ставить на это ставку. В эти выходные «Реал» сыграет в четвертьфинале клубного чемпионата мира с немецкой командой «Боруссия» Дортмунд.
Эта игра станет важным испытанием для команды. Алонсо выразил уверенность в том, что его команда покажет хороший результат в этом матче и призвал поддержать футболистов.
Вальверде, в свою очередь, считается важным для команды благодаря своему таланту. Его всесторонняя деятельность способствует успеху «Реала».
Хотя тренер признал, что перед командой стоят различные трудности, он отметил, что они готовы ко всему. У команды и тренерского штаба есть большие цели, и они неустанно работают над их достижением.