Alonso Mbappe va Garsiyani birgalikda o‘ynatishi mumkin
Madridning «Real» jamoasi bosh murabbiyi Xabi Alonso hujumchilar Kilian Mbappe va Gonsalo Garsiyani bir vaqtda maydonga tushirishga tayyormi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli ispan futbolchisi kasallik sabab o‘yinlarda qatnashmayotgan yulduz fransuz o‘rnini yaxshi to‘ldirdi. Yaqinda «Kastilya» jamoasidan asosiy tarkibga ko‘tarilgan hujumchining Klublar jahon chempionatidagi to‘rt o‘yinda uchta gol va bitta assisti bor.
Endi Alonso oldida qiyin tanlov bor: Mbappe maydonga qaytgach, Garsiyani asosdan chiqarish kerakmi yoki yo‘qmi. Jurnalistlar murabbiydan ikkala hujumchini bir vaqtning o‘zida o‘ynatish mumkinligini so‘rashdi.
Alonso shunday dedi: «Ha, ular birga o‘ynashi mumkin, lekin bu vaziyatga va jamoaning hozirgi ehtiyojlariga bog‘liq. Ular bir-birini to‘ldira oladi.
Agar shunday taktika maqsadga muvofiq bo‘lsa, men buni mutlaqo rad qilmayman.» Bugun soat 23:00da Klublar jahon chempionatining chorak final o‘yini bo‘lib o‘tadi. U yerda «Real» Dortmundning «Borussiya» jamoasi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘yin jamoalar uchun muhim ahamiyatga ega va murabbiylar taktika tanlashda ehtiyotkorlik bilan yondashmoqda. Alonso jamoasining o‘yin uslubi va hujumchilarni muvofiqlashtirishga katta e’tibor beradi.

Алонсо может сыграть вместе с Мбаппе и Гарисяном
Главный тренер мадридского «Реала» Хаби Алонсо высказал свое мнение на вопрос, готов ли он выпустить нападающих Килиана Мбаппе и Гонсало Гарию одновременно на поле. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний испанский футболист хорошо заменил звезду француза, который не участвует в играх из-за болезни. Недавно нападающий, поднявшийся из команды «Кастилья» в основной состав, забил три гола и сделал один ассист в четырех матчах клубного чемпионата мира.
Теперь перед Алонсо стоит сложный выбор: нужно ли выводить Гарию из основы, когда Мбаппе вернется на поле или нет. Журналисты спросили тренера, возможно ли играть с обоими нападающими одновременно.
Алонсо сказал: «Да, они могут играть вместе, но это зависит от ситуации и текущих потребностей команды. Они могут дополнять друг друга.
Если такая тактика будет целесообразной, я это совершенно не отвергаю.» Сегодня в 23:00 пройдет матч четвертьфинала клубного чемпионата мира. Там «Реал» встретится с дортмундской «Боруссией».
Эта игра имеет важное значение для команд, и тренеры осторожно подходят к выбору тактики. Алонсо уделяет большое внимание стилю игры своей команды и согласованию нападающих.