Dinamo Karraskal transferi bo‘yicha gapirmadi
Pavel Pivovarov, Moskva "Dinamo" futbol klubining bosh direktori, kolumbiyalik yarim himoyachi Xorxe Karraskalning Braziliyaning "Flamengo" klubiga ehtimoliy transferi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning aytishicha, "Dinamo" jamoasi "Flamengo" bilan Karraskal bo‘yicha hech qanday kelishuvga erishmagan. "Kimdir kelishuvga erishgan bo‘lishi mumkin, lekin bu biz emasmiz", deb ta’kidlagan u "Match TV" telekanaliga bergan intervyusida.
27 yoshli yarim himoyachi 2023-yil yozidan boshlab "Dinamo" safida o‘ynab kelmoqda. Hozirgi shartnoma tomonlar o‘rtasida 2027-yil iyun oyining oxirigacha amal qiladi.
Transfermarkt portali mutaxassislari futbolchining bozor qiymatini 7 million yevroga baholamoqda. Karraskalning jamoadagi roli muhim bo‘lib, u o‘zining taktika va texnik ko‘nikmalari bilan jamoaga katta hissa qo‘shmoqda.
Hozircha klub rahbariyati futbolchining transferi bo‘yicha rasmiy bayonot bermagan va bu masala hali aniq emasligi ta’kidlanmoqda. Futbolchi va klub o‘rtasidagi shartnoma muddati hali ancha vaqt qolganligi sababli, "Dinamo" uni saqlab qolishni maqsad qilgan.

Динамо не говорил о трансфере Карраскаля
Павел Пивоваров, генеральный директор футбольного клуба "Динамо" Москва, высказался о возможном трансфере колумбийского полузащитника Хорхе Карраскаля в бразильский клуб "Фламенго". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, команда "Динамо" не достигла никаких соглашений с "Фламенго" по Карраскалю. "Кто-то мог достичь соглашения, но это не мы", - подчеркнул он в интервью телеканалу "Матч ТВ".
27-летний полузащитник выступает за "Динамо" с лета 2023 года. Текущий контракт между сторонами действует до конца июня 2027 года.
Специалисты портала Transfermarkt оценивают рыночную стоимость футболиста в 7 миллионов евро. Роль Карраскаля в команде важна, он вносит значительный вклад благодаря своим тактическим и техническим навыкам.
Пока руководство клуба не сделало официального заявления по поводу трансфера футболиста, и подчеркивается, что этот вопрос пока не ясен. Из-за того, что срок контракта между футболистом и клубом еще достаточно длительный, "Динамо" намерено сохранить его.