Lunin «Real»da yana bir mavsum qoladi
Ukrainalik darvozabon Andrey Lunin yaqin kelajak uchun rejalari haqida qaror qabul qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Diario Sport jurnalistlari xabariga ko‘ra, darvozabon jamoada yana bir mavsum davomida qolishni rejalashtirmoqda, garchi u Tibo Kurtua o‘rnini bosuvchi sifatida faoliyat yuritayotgan bo‘lsa ham. Qirollik klubi vakillari 26 yoshli ukrainsiy bilan hamkorlikni davom ettirishga qiziqish bildirishmoqda.
Mavjud mehnat shartnomasi tomonlar o‘rtasida 2030 yil yozigacha amal qiladi. Lunin transfer narxi taxminan 18 million yevroga baholanmoqda.
O‘tgan Ispaniya chempionatida Lunin yetti o‘yinda maydonga tushdi. U yetti ta gol o‘tkazib yubordi, shu bilan birga to‘rt o‘yin davomida darvozasini yopiq saqladi.
Bu ma’lumotlar uning jamoa uchun muhim o‘yinchi ekanligini ko‘rsatadi va kelasi mavsumda ham jamoaga katta hissa qo‘shishi kutilmoqda.

Лунин останется в «Реале» еще на один сезон
Украинский вратарь Андрей Лунин принял решение о своих планах на ближайшее будущее. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации журналистов Diario Sport, вратарь планирует остаться в команде еще на один сезон, хотя он и выступает в роли запасного для Тибо Куртуа. Представители королевского клуба проявляют интерес к продолжению сотрудничества с 26-летним украинцем.
Существующий трудовой контракт между сторонами будет действовать до лета 2030 года. Трансферная стоимость Лунина оценивается примерно в 18 миллионов евро.
В прошедшем чемпионате Испании Лунин вышел на поле в семи матчах. Он пропустил семь голов, при этом в четырех играх сохранил свои ворота в неприкосновенности.
Эти данные показывают, что он является важным игроком для своей команды и ожидается, что в следующем сезоне он также внесет значительный вклад в команду.