Tyago Silva Fluminense Al-Hilal ustidan g‘alaba haqida gapirdi
Braziliyaning “Fluminense” jamoasi himoyachisi Tyago Silva 2025 yilgi klub jahon chempionatining chorak finalida Saudiya Arabistonining “Al-Hilal” jamoasiga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda qozonilgan g‘alaba haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U jamoasi bilan faxrlanishini aytib, bunday musobaqada o‘ynash oson emasligini ta’kidladi. Tyago Silva jamoaning yarim finalga chiqishiga juda xursandligini va bunga oldin hech qachon umid qilmaganini bildirdi.
FIFA matbuot xizmati futbolchining so‘zlarini shu tariqa yetkazdi. “Fluminense” jamoasi “Al-Hilal”ga qarshi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Keyingi bosqichda braziliyaliklar Londondagi “Chelsi” jamoasiga raqib bo‘ladi. Ushbu o‘yin 5 iyul kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.
Tyago Silva va uning jamoasi uchun bu muhim o‘yin bo‘lib, ular o‘zlarining kuchini yanada kuchaytirishga intilmoqda. Bu g‘alabadan so‘ng jamoada ruhiy ko‘tarinkilik oshgan va ular o‘z maqsadlariga erishishda davom etishga tayyor.

Тьяго Силва поговорил о победе Флуминенсе над Аль-Хилялом
Защитник бразильской команды "Флуминенсе" Тьяго Силва высказался о победе, одержанной в четвертьфинале клубного чемпионата мира 2025 года против команды "Аль-Хилаль" из Саудовской Аравии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что гордится своей командой и что играть в таком турнире нелегко. Тьяго Силва выразил свою радость по поводу выхода команды в полуфинал и сказал, что никогда не надеялся на это ранее.
Пресс-служба ФИФА передала слова футболиста следующим образом. Команда "Флуминенсе" одержала победу над "Аль-Хилаль" со счетом 2:1.
На следующем этапе бразильцы встретятся с командой "Челси" из Лондона. Этот матч запланирован на 5 июля.
Для Тьяго Силвы и его команды это важная игра, и они стремятся усилить свои силы. После этой победы в команде возросло моральное состояние, и они готовы продолжать добиваться своих целей.