Orinyo Rossiyada qolishni afzal ko‘rmoqda
Sobiq podmoskovlik "Ximki" futbolchisi Orinyo kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U Rossiyada qolishni xohlayotganini aytdi va mamlakatimizni juda yoqtirishini ta’kidladi. Futbolchi so‘zlariga ko‘ra, Rossiyadan taklif bor, shuningdek, Belarusdan ikki klub uning xizmatlariga qiziqmoqda.
O‘tgan mavsumda Orinyo podmoskovlik jamoa safida 25 ta o‘yinda maydonga tushdi va ikki golga uzatma bera oldi. Uning yoshi 30 da.
Shuni eslatib o‘tish kerakki, "Ximki" jamoasi Rossiya premer ligaining keyingi mavsumida ishtirok etish uchun litsenziyani ololmadi. Bu sababli klub o‘z faoliyatini vaqtincha to‘xtatishga qaror qildi.
Orinyo kelajakda qaysi klub safida o‘ynashini hali bilmaydi, ammo Rossiyada qolishga intilmoqda. Futbolchi uchun bu davr muhim va qaror qabul qilish jarayoni davom etmoqda.

Ориньо предпочитает остаться в России
Бывший игрок подмосковного "Химок" Ориньо высказал свое мнение о будущем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он заявил, что хочет остаться в России и подчеркнул, что очень любит нашу страну. По словам футболиста, есть предложения из России, а также два клуба из Беларуси заинтересованы в его услугах.
В прошлом сезоне Ориньо провел 25 матчей в составе подмосковной команды и сделал две голевые передачи. Ему 30 лет.
Стоит отметить, что команда "Химки" не смогла получить лицензию для участия в следующем сезоне Российской Премьер-Лиги. Поэтому клуб решил временно приостановить свою деятельность.
Ориньо пока не знает, в каком клубе будет играть в будущем, но стремится остаться в России. Этот период важен для футболиста, и процесс принятия решения продолжается.