Italiyaning “Parma” klubida to‘p surgan hujumchi Anj-Yoan Bonni yangi jamoaga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
21 yoshli fransiyalik futbolchining yangi manzili Milanning “Inter” klubi bo‘ldi. Bu haqda “Neradzurri” klubining matbuot xizmati ma’lum qildi.
Avvalroq ommaviy axborot vositalarida futbolchining transferi Milanning yirik klubi uchun 23 million yevroga teng bo‘lishi haqida xabarlar tarqalgan edi. Bonni “Inter” bilan 2030 yilgacha mo‘ljallangan uzoq muddatli shartnoma imzolaydi.
Bonni 2021 yildan buyon “Parma” jamoasida faoliyat yuritdi. U jami 117 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urish va 12 ta golga uzatma berish bilan ajralib turdi.
O‘tgan mavsum yakunida Milan jamoasi Italiya chempionatida ikkinchi o‘rinni egalladi. Yangi futbolchining jamoaga qo‘shilishi “Inter” jamoasining kuchayishida muhim omil bo‘lishi kutilmoqda.

Канчельскис оценил деятельность Карпина в Динамо
Нападающий, игравший в итальянском клубе «Парма», Анж-Йоан Бонни, перешел в новую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
21-летний французский футболист стал игроком миланского «Интера». Об этом сообщила пресс-служба клуба «Нерадзурри».
Ранее в СМИ появлялись сообщения о том, что трансфер футболиста обойдется крупному миланскому клубу в 23 миллиона евро. Бонни подпишет долгосрочный контракт с «Интером» до 2030 года.
С 2021 года Бонни выступал за команду «Парма». Он провел в общей сложности 117 матчей, забил 15 голов и сделал 12 голевых передач.
По итогам прошлого сезона миланская команда заняла второе место в чемпионате Италии. Ожидается, что присоединение нового футболиста станет важным фактором в усилении команды «Интер».