Dmitriy Gafin, Dinamo jamoasining direktorlar kengashi raisi, Al-Nasr jamoasining Bratsk kubogida ishtirok etishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Gafinga bu yil Saudiya Arabistonidan bo‘lgan jamoaning turnirda qatnashishi masalasi muhokama qilinganmi, deb so‘ralgan. U klub vakillari bilan suhbatlashganini aytdi.
Ammo Al-Nasr jamoasining yozgi rejalarida Moskva safariga mos keladigan vaziyat yo‘qligi ma’lum bo‘lgan. Shu bilan birga, Gafin kelgusi yili bu voqea sodir bo‘lishi ehtimoli borligini inkor etmadi.
Shuni ta’kidlash lozimki, yaqinda Al-Nasr jamoasi yulduz hujumchi Krishtianu Ronalduning shartnomasini yangilagan. Portugaliyalik futbolchining yangi mehnat bitimi 2027 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Premyer-liganing birinchi turida Dinamo jamoasi Baltika bilan o‘ynaydi. Uchrashuv 18 iyul, juma kuni o‘tkaziladi.
Bu o‘yin jamoaning mavsumdagi ilk rasmiy o‘yini bo‘lib, muxlislar tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Команда Аль-Наср не приедет в Россию, возможно, в следующем году
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров команды Динамо, высказал мнение о том, что команда Аль-Наср может участвовать в Кубке Братска. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Гафину задали вопрос, обсуждался ли вопрос участия команды из Саудовской Аравии в турнире в этом году. Он сказал, что общался с представителями клуба.
Однако стало известно, что в планах команды Аль-Наср на лето нет ситуации, соответствующей поездке в Москву. В то же время Гафин не исключил, что в следующем году это событие может произойти.
Следует отметить, что недавно команда Аль-Наср обновила контракт с звездным нападающим Криштиану Роналду. Новый трудовой договор португальского футболиста рассчитан до середины 2027 года.
В первом туре Премьер-лиги команда Динамо сыграет с Балтикой. Матч состоится 18 июля, в пятницу.
Эта игра станет первой официальной игрой команды в сезоне и ожидается с большим интересом со стороны болельщиков.