CSKA himoyachilarining sog‘lik holati murakkabroq ekan
Himoyachi Willian Rosha va yarim himoyachi Rodrigo Vilyagra sog‘lik muammolari tufayli CSKAning OFKga qarshi o‘tkazgan so‘nggi o‘yinda almashtirildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Moskva "armiyachilari" bosh murabbiyi Fabio Chelestini futbolchilarning holati bo‘yicha izoh berdi. Chelestinining aytishicha, Willianning jiddiy muammosi yo‘q, faqat charchoq mavjud bo‘lib, u yig‘ilib ketgan bo‘lishi mumkin.
Ammo Rodrigoning holati murabbiyni ko‘proq xavotirga solmoqda. Videotasvirlarga qaraganda, uning ahvoli unchalik yaxshi emas.
Shuningdek, Chelestini himoyachi Moyzes ham o‘zini noqulay his qilganini ta’kidladi. Eslatib o‘tamiz, CSKA Bratskiy kubogi doirasida OFKni 4:2 hisobida mag‘lub etdi.
Bir hafta o‘tib, 12 iyul kuni "armiyachilar" Rossiya Superkubogida "Krasnodar"ga qarshi maydonga tushadi. Jamoa sog‘liqni saqlash va tayyorgarlikni davom ettirmoqda.
Murabbiy jamoaning holatini diqqat bilan kuzatib bormoqda va o‘yinchilarning sog‘lig‘iga alohida e’tibor qaratmoqda.

Состояние здоровья защитников ЦСКА более сложное
Защитник Уиллиан Роша и полузащитник Родриго Вильягра были заменены в последнем матче ЦСКА против ОФК из-за проблем со здоровьем. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер московских "армейцев" Фабио Челестини прокомментировал состояние игроков. По словам Челестини, у Уиллиана нет серьезных проблем, только усталость, которая могла накопиться.
Однако состояние Родриго вызывает большее беспокойство у тренера. Судя по видеозаписям, его состояние не очень хорошее.
Также Челестини отметил, что защитник Мойзес тоже чувствует себя некомфортно. Напомним, что ЦСКА одержал победу над ОФК со счетом 4:2 в рамках Кубка Братского.
Через неделю, 12 июля, "армейцы" выйдут на поле против "Краснодара" в матче за Суперкубок России. Команда продолжает заботиться о здоровье и подготовке.