Chelsea Itan Nvanerini sotib olishni ko‘rib chiqmoqda
Londonning Arsenal jamoasining yosh yarim himoyachisi Itan Nvaneri Chelsea klubi tomonidan sotib olinishi mumkin bo‘lgan futbolchilar ro‘yxatiga kiritilgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda jurnalist Fabritsio Romano o‘zining ijtimoiy tarmoqlardagi sahifasida ma’lum qilgan. Manbalarning aytishicha, Chelsea Nvanerining joriy shartnomasini yangilay olmagani taqdirda, ya’ni u mavsum oxirida tugaydigan shartnomani uzaytirmasa, 18 yoshli futbolchini sotib olish borasida aniq qadamlar qo‘yadi.
Nvaneri o‘tgan mavsumda barcha musobaqalarda jami 37 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urdi va 2 ta golga uzatma berdi. Transfermarkt sayti uning bozor qiymatini 55 million yevroga baholamoqda.
Itan Nvaneri o‘zining yoshlik salohiyati va o‘yindagi mehnati bilan Londonning yirik klublarining diqqat markazida turibdi. Arsenal jamoasi uni kelajak uchun muhim futbolchi sifatida ko‘rmoqda, biroq Chelsea kabi boshqa jamoalar ham uning xizmatiga qiziqish bildirayotgani sababli, kelasi mavsumda uning taqdiri katta qiziqish uyg‘otadi.
Futbolchining shartnomasini yangilashi yoki boshqa klubga o‘tishi uning kelajakdagi faoliyatiga sezilarli ta’sir ko‘rsatishi mumkin. Hozircha esa Arsenal va Chelsea o‘rtasida bu borada rasmiy muzokaralar davom etmoqda.

Челси рассматривает возможность покупки Итана Нванери
Молодой полузащитник лондонского Арсенала Итан Нванери включен в список игроков, которые могут быть приобретены клубом Челси. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом журналист Фабрицио Романо сообщил на своих страницах в социальных сетях. По словам источников, если Челси не сможет продлить текущий контракт Нванери, то есть если он не продлит контракт, который истекает в конце сезона, клуб предпримет конкретные шаги для его покупки.
В прошлом сезоне Нванери провел 37 матчей во всех соревнованиях, забив 9 голов и сделав 2 голевые передачи. Сайт Transfermarkt оценивает его рыночную стоимость в 55 миллионов евро.
Итан Нванери находится в центре внимания крупных лондонских клубов благодаря своему юношескому потенциалу и трудолюбию на поле. Команда Арсенала рассматривает его как важного игрока на будущее, однако другие клубы, такие как Челси, также проявляют интерес к его услугам, поэтому его судьба в следующем сезоне вызовет большой интерес.
Продление контракта футболиста или переход в другой клуб может значительно повлиять на его будущую карьеру. В настоящее время официальные переговоры между Арсеналом и Челси продолжаются.