Ponomaryov: Bratsk kubogi CSKA uchun foydali amaliyot
Sobiq SSSR terma jamoasi va poytaxtning CSKA jamoasi sobiq o‘yinchisi Vladimir Ponomaryov Bratsk kubogidagi “qizil-ko‘k” jamoaning o‘yinini sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yaqinda yakunlangan musobaqada CSKA “OFK Belgrad” klubiga 4:2 va “Partizan”ga 3:1 hisobida g‘alaba qozondi. Moskva “Dinamo” jamoasi ham ushbu jamoalarga nisbatan kuchliroq bo‘lib, mos ravishda 4:0 va 3:1 hisoblari bilan ustunlikka erishdi.
Ponomaryov ta’kidlashicha, hozirgi vaqtda serb futbolining darajasi biroz pasaygan. Shu bilan birga, CSKA o‘zining barcha futbolchilaridan unumli foydalanib, yaxshi o‘yin amaliyotini oldi.
Jamoa allaqachon yangi mavsumga tayyor va chempionlik uchun kurashishga qodir. Bu so‘zlarni “Match TV” nashri keltirgan.
CSKA jamoasining navbatdagi o‘yini 12 iyulga belgilangan. Fabio Chelestini boshchiligidagi jamoa Rossiya Superkubogi uchun “Krasnodar” jamoasi bilan kuch sinashadi.
Ushbu o‘yin yangi mavsum oldidan muhim sinov bo‘ladi. CSKA muxlislari jamoaning natijalarini diqqat bilan kuzatib borishmoqda.

Пономарёв: Кубок Братска — полезная практика для ЦСКА
Бывший игрок сборной СССР и московского ЦСКА Владимир Пономарёв прокомментировал игру команды "красно-синих" в Кубке Братска. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В недавно завершившемся турнире ЦСКА одержал победу над клубом "ОФК Белград" со счётом 4:2 и над "Партизаном" со счётом 3:1. Московская команда "Динамо" также оказалась сильнее этих команд, одержав победы со счётом 4:0 и 3:1 соответственно.
Пономарёв отметил, что в настоящее время уровень сербского футбола немного снизился. В то же время ЦСКА эффективно использовал всех своих игроков и получил хорошую игровую практику.
Команда уже готова к новому сезону и способна бороться за чемпионство. Эти слова приводит издание "Матч ТВ".
Следующая игра команды ЦСКА запланирована на 12 июля. Под руководством Фабио Челестини команда будет сражаться за Суперкубок России с командой "Краснодар".
Эта игра станет важным испытанием перед новым сезоном. Болельщики ЦСКА внимательно следят за результатами команды.