Neymar Musialaga tezda sog‘ayib qolishni tiladi
Bavariya jamoasining hujumchi yarim himoyachisi Jamal Musiala dunyo klub chempionati chorak final bahsida PSJga qarshi o‘tkazilgan o‘yinda oyog‘idan singan jarohat olgani sababli maydondan tashqariga chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
22 yoshli futbolchi darvozabon Janluiji Donnarumma bilan to‘qnashuvda jarohat oldi. Dastlabki taxminlarga ko‘ra, Musiala to‘rtdan besh oygacha maydonga qaytolmasligi mumkin, chunki uning pastki oyog‘ining kichik suyaklari singan.
Bavariyaning yosh yulduziga hozirda Santos jamoasida o‘ynayotgan Neymar hamdardlik bildirdi. Braziliyalik futbolchi ijtimoiy tarmoqlarda Musialaga tezda sog‘ayib, yana yorqin o‘yin ko‘rsatishini tiladi va unga kuch-quvvat tiladi.
Shuningdek, Bavariya jamoasi dunyo klub chempionatidagi ishtirokini PSJga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘lib yakunladi. Musialaning jarohati jamoa uchun katta zarba bo‘ldi, biroq uning tezda sog‘ayib, maydonga qaytishi futbol muxlislari uchun muhimdir.

Неймар желает Мусиале быстро выздороветь
Нападающий полузащитник команды «Бавария» Jamal Musiala покинул поле из-за травмы ноги, полученной в четвертьфинальном матче клубного чемпионата мира против ПСЖ. Об этом сообщает Euro-football.ru.
22-летний футболист получил травму в столкновении с вратарем Джанлуиджи Доннаруммой. По предварительным оценкам, Musiala может не вернуться на поле от четырех до пяти месяцев, так как у него сломаны мелкие кости нижней части ноги.
Соболезнования молодому таланту «Баварии» выразил Неймар, который в настоящее время играет в команде «Сантос». Бразильский футболист в социальных сетях пожелал Musiala быстрого выздоровления и яркой игры, а также пожелал ему сил и энергии.
Кроме того, команда «Бавария» завершила свое участие в клубном чемпионате мира, проиграв ПСЖ со счетом 0:2. Травма Musiala стала большим ударом для команды, однако его быстрое выздоровление и возвращение на поле важно для футбольных болельщиков.