Moskva shahridagi CSKA jamoasi yarim himoyachi Matvey Kislyakning kelajagi borasida o‘z pozitsiyasini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ichki manba Doruk Techimerning xabar berishicha, “armeyets”lar 19 yoshli futbolchini sotishga tayyor emaslar. Ushbu futbolchiga Istanbulning “Fenerbaxche” klubi qiziqish bildirgan bo‘lsa-da, turk klubi hozircha hech qanday rasmiy muzokaralar yoki kelishuvlar boshlamagan.
O‘tgan mavsumda Kislyak CSKA safida 33 ta o‘yinda maydonga tushib, to‘rtta gol urdi va bitta golli uzatma amalga oshirdi. Yarim himoyachining jamoa bilan amaldagi shartnomasi 2028 yil o‘rtalarigacha mo‘ljallangan.
Uning transfer qiymati taxminan sakkiz million yevroga baholanmoqda. Shunday qilib, CSKA jamoasi o‘z yosh iste’dodini qo‘ldan chiqarmaslikka intilmoqda va futbolchining kelajakdagi harakatlari haqida aniq qaror qabul qilganicha yo‘q.

CSKA пока не готов продавать Кисляка
Футбольный клуб ЦСКА из Москвы объявил о своей позиции относительно будущего полузащитника Матвея Кисляка. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации внутреннего источника, Дорук Течимер, армейцы не готовы продавать 19-летнего футболиста. Несмотря на интерес со стороны стамбульского клуба «Фенербахче», турецкий клуб пока не начал никаких официальных переговоров или соглашений.
В прошлом сезоне Кисляк провел 33 матча за ЦСКА, забив четыре гола и сделав одну голевую передачу. Контракт полузащитника с командой рассчитан до середины 2028 года.
Его трансферная стоимость оценивается примерно в восемь миллионов евро. Таким образом, команда ЦСКА стремится не упустить свой молодой талант и пока не приняла четкого решения о будущих действиях футболиста.