Vinger “Dinamo” jamoasidan Vladislav Stepanov asosiy jamoa safida debyut golini urgandan so‘ng o‘z his-tuyg‘ulari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U 16 yoshda bo‘lib, do‘stlik uchrashuvida “Partizan”ga qarshi o‘yinda maydonga tushdi va jamoasining g‘alabasiga hissa qo‘shdi. O‘yin 3:1 hisobida “oq-ko‘k” jamoa foydasiga yakunlandi.
Stepanovning so‘zlariga ko‘ra, bunday maydonda va muxlislar ko‘z o‘ngida gol urish juda katta quvonch va hayajon bag‘ishlaydi. U mazkur voqeadan juda mamnun ekanligini ta’kidladi.
Futbolchi ota-onasi va do‘stlari tomonidan tabriklanganini aytdi, biroq barcha xabarlarga hali javob bera olmaganini bildirgan. 18 iyul kuni “Dinamo” yangi mavsumning birinchi turida “Baltika” jamoasi bilan uchrashadi.
Ushbu o‘yin Rossiya Premyer Ligasi doirasida bo‘lib o‘tadi. Stepanovning debyut golidan so‘ng jamoada katta ishonch paydo bo‘ldi va uning kelajagi uchun umidlar ortmoqda.

Степанов забил дебютный гол за "Динамо"
Вингер “Динамо” Владислав Степанов поделился своими эмоциями после того, как забил дебютный гол за основную команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ему 16 лет, он вышел на поле в товарищеском матче против “Партизана” и внес вклад в победу своей команды. Игра завершилась со счетом 3:1 в пользу “бело-голубых”.
По словам Степанова, забить гол на таком поле и перед глазами болельщиков — это огромная радость и волнение. Он отметил, что очень доволен этим событием.
Футболист сказал, что его поздравили родители и друзья, но добавил, что пока не смог ответить на все сообщения. 18 июля “Динамо” встретится с командой “Балтика” в первом туре нового сезона.
Эта игра пройдет в рамках Российской Премьер-Лиги. После дебютного гола Степанова в команде возникла большая уверенность, и надежды на его будущее растут.