Subimendi Arsenalga o‘tib, yangi bosqich boshlaydi
Ispaniyalik yangi futbolchi Martin Subimendi Londonning «Arsenal» klubiga «Real Sosyedad» jamoasidan o‘tishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Oldinroq «kanonirlar» yarim himoyachi bilan besh yillik shartnoma imzolaganini rasmiy ravishda e’lon qilishgan. Subimendi o‘z karerasidagi bu qadam uning uchun juda muhim ekanini ta’kidladi.
U «Arsenal»ga kelib, jamoa ichida bo‘lish orqali bu klubning qanchalik buyuk ekanligini anglaganini aytdi. Futbolchi aynan «Arsenal»ga o‘tishni xohlashining sababi jamoaning o‘yin uslubi unga mos kelishidir.
O‘tgan mavsum Ispaniya La Ligasi doirasida 26 yoshli Subimendi 36 ta o‘yinda maydonga tushib, ikki marta gol urdi va ikki golga uzatma berdi. Uning yangi jamoasida muvaffaqiyatli faoliyat olib borishiga ishonch bildirildi.
Bu transfer futbolchining shaxsiy va professional o‘sishiga katta imkoniyat yaratadi. Subimendi o‘zining yangi jamoasida o‘zini to‘liq namoyon etishga intiladi.

Субименди переходит в Арсенал и начинает новый этап
Испанский новый футболист Мартин Субименди высказался о переходе в лондонский клуб «Арсенал» из команды «Реал Сосьедад». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Ранее «канониры» официально объявили о подписании пятилетнего контракта с полузащитником. Субименди отметил, что этот шаг в его карьере очень важен для него.
Он сказал, что, пришедши в «Арсенал» и находясь в команде, осознал, насколько велик этот клуб. Футболист объяснил, что причиной его желания перейти именно в «Арсенал» является то, что стиль игры команды ему подходит.
В прошлом сезоне в рамках испанской Ла Лиги 26-летний Субименди провел 36 матчей, забил два гола и отдал две голевые передачи. Выражена уверенность в его успешной карьере в новой команде.
Этот трансфер создаст большие возможности для личностного и профессионального роста футболиста. Субименди стремится полностью проявить себя в своей новой команде.