Kovach 2026 yilgi chempionat uchun vaqt taklif qildi
Dortmundning «Borussiya» jamoasi bosh murabbiyi Niko Kovach Jahon klublar chempionati yakunlari bo‘yicha FIFAga tavsiya berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
AQShda o‘tkazilgan musobaqaning o‘yinlari ko‘pincha kunduzgi issiq paytlarda bo‘lib o‘tadi. Bu esa Yevropa tomoshabinlari uchun qulay vaqt hisoblanadi.
Kovachning so‘zlariga ko‘ra, 2026 yilgi Jahon chempionati o‘yinlari boshlanish vaqtini kechroq belgilash taklif qilingan. Muxlislar qiziqarli va jonli futbol ko‘rishni istaydi.
Juda issiq havoda esa bunday futbolni namoyish etish qiyinlashadi. Eslatib o‘tamiz, Jahon klublar chempionati chorak finalida «Borussiya» «Real»ga 2:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi.
O‘yin mahalliy vaqt bilan soat 16:00da boshlandi, Moskva vaqti bilan esa 23:00 edi. 2026 yil yozida Jahon chempionatiga AQSh, Kanada va Meksika mezbonlik qiladi.

Ковач предложил время для чемпионата 2026 года
Главный тренер дортмундской «Боруссии» Нико Ковач рекомендовал FIFA изменить время начала матчей на итогах чемпионата мира клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игры турнира, проходившего в США, часто проходят в жаркие дневные часы. Это удобно для европейских зрителей.
По словам Ковача, предложено установить более позднее время начала матчей чемпионата мира 2026 года. Болельщики хотят видеть интересный и живой футбол.
В такой жаркой погоде демонстрировать такой футбол становится сложно. Напомним, что в четвертьфинале чемпионата мира клубов «Боруссия» проиграла «Реалу» со счетом 2:3.
Игра началась в 16:00 по местному времени, а в Москве было 23:00. Летом 2026 года чемпионат мира примут США, Канада и Мексика.