Bystrov Kislyak va Batrakovni jamoani almashtirmaslikka chaqirdi
Sobiq Sankt-Peterburg “Zenit” jamoasi va Rossiya terma jamoasi yarim himoyachisi Vladimir Bystrov ikki yosh futbolchi – Matvey Kislyak va Aleksey Batrakovning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, Kislyak va Batrakov avvalo o‘z klublarida o‘z o‘rinlarini mustahkamlashlari kerak, keyin esa boshqa jamoalarga o‘tish haqida o‘ylashlari ma’qul. Har bir futbolchi birinchi mavsumda yorqin natija ko‘rsatishi mumkinligini ta’kidladi.
So‘nggi mavsumda Kislyak va Batrakov Rossiya Premyer-Ligasida o‘zlarini yaxshi namoyon etdilar. 19 yoshli yarim himoyachi Kislyak, yaqinda “Fenerbaxche” jamoasi qiziqish bildirayotgan futbolchi, o‘tgan mavsumda CSKA tarkibida 33 o‘yinda maydonga tushib, 4 ta gol urdi va 1 ta samarali pas berdi.
20 yoshli “Lokomotiv” yarim himoyachisi Aleksey Batrakov esa 37 o‘yinda maydonga tushib, 15 ta gol urdi va 10 ta golga uzatma berdi. Bu natijalar yosh futbolchilarning kelajakda yanada yuqori darajaga erishish imkoniyatlarini ko‘rsatmoqda.
Shuningdek, ularning rivojlanishi jamoalarining muvaffaqiyatiga ham ijobiy ta’sir ko‘rsatadi. Futbolchilar o‘z mahoratlarini oshirishda davom etishlari muhimdir.

Быстров призвал Кисляка и Батракова не менять команду
Бывший полузащитник санкт-петербургского "Зенита" и сборной России Владимир Быстров высказал мнение о будущем двух молодых футболистов – Матвея Кисляка и Алексея Батракова. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Кисляку и Батракову прежде всего нужно укрепить свои позиции в клубах, а затем уже думать о переходе в другие команды. Он отметил, что каждый футболист может показать яркий результат в первом сезоне.
В последнем сезоне Кисляк и Батраков хорошо проявили себя в Российской Премьер-Лиге. 19-летний полузащитник Кисляк, на которого недавно проявил интерес клуб "Фенербахче", в прошлом сезоне сыграл 33 матча за ЦСКА, забил 4 гола и отдал 1 результативную передачу.
20-летний полузащитник "Локомотива" Алексей Батраков сыграл 37 матчей, забил 15 голов и отдал 10 голевых передач. Эти результаты показывают возможности молодых футболистов достичь еще более высокого уровня в будущем.
Также их развитие положительно скажется на успехах команд. Важно, чтобы футболисты продолжали повышать свои навыки.