Pisarev yoshlar o‘yinidagi janjalni qoraladi
Rossiya yoshlar futbol ligasida o‘tkazilgan so‘nggi o‘yinda yuzaga kelgan ommaviy janjal yuzasidan Rossiya terma jamoasi bosh murabbiyi shtabi vakili Nikolay Pisaryev o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yin Lokomotiv va CSKA jamoalari o‘rtasida bo‘lib o‘tdi, unda futbolchilar yosh chegarasi 18 dan oshmagan edi. Hakam Oskar Minnulin jami sakkiz nafar futbolchini maydondan haydashga majbur bo‘ldi, ularning uch nafari Lokomotiv, beshtasi esa CSKA futbolchilari edi.
Pisaryevning so‘zlariga ko‘ra, bunday holatlar uchun qat’iy jazolar qo‘llanilishi lozim. U shunday dedi: «Eng yaxshi tarbiya vositasi – jazodir.
Bunday holatlar uchun nafaqat ogohlantirish, balki moliyaviy jarima ham qo‘yilishi kerak. Shunda barcha tezda vaziyatni anglaydi.» O‘yinning yakunida CSKA jamoasi 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Hozirgi vaqtda jamoa 32 ochko bilan ikkinchi o‘rinda bormoqda va birinchi o‘rindagi Almaz-Anteydan 3 ochko ortda qolmoqda. Lokomotiv jamoasi esa 31 ochko bilan uchinchi pog‘onani egallab turibdi.

Писарев осудил скандал в молодежной игре
Представитель штаба главного тренера сборной России Николай Писарев высказал свое мнение о массовой драке, произошедшей в последнем матче молодежной футбольной лиги России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Игра прошла между командами Локомотив и ЦСКА, в которой футболисты не превышали возрастной лимит в 18 лет. Судья Оскар Миннуллин был вынужден удалить с поля восьмерых футболистов, трое из которых были из Локомотива, а пятеро — из ЦСКА.
По словам Писарева, за такие случаи должны применяться строгие наказания. Он сказал: «Лучший воспитательный инструмент — это наказание.
За такие случаи необходимо вводить не только предупреждения, но и финансовые штрафы. Тогда все быстро поймут ситуацию.» В итоге матч завершился победой ЦСКА со счетом 2:1.
В настоящее время команда занимает второе место с 32 очками, отставая на 3 очка от первого места, занимаемого Алмаз-Антеем. Команда Локомотив находится на третьем месте с 31 очком.