Real Osasuna bilan o‘yinni keyinga surmoqchi
Madriddagi «Real» jamoasi La Liga birinchi turida «Osasuna»ga qarshi o‘yin sanasini keyinga surishni istamoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv 19 avgustga belgilangan. Jurnalist Migel Anxel Diasning ma’lumotiga ko‘ra, «qirollik» klubi vakillari jamoaning Klub jahon chempionati yakunidan so‘ng yangi mavsumga tayyorgarlik ko‘rishi va tiklanishi uchun yetarli vaqti bo‘lmasligini hisobga olib, o‘yinni keyinga qoldirishni so‘ramoqchi.
«Real» so‘nggi Ispaniya chempionatida 84 ochko to‘plab, musobaqani ikkinchi o‘rinda tamomlagan, «Barselona»dan to‘rt ochko kam olgan. 9 iyul kuni Klub jahon chempionatining yarim final o‘yini bo‘lib o‘tadi, unda «Real» va «PSJ» jamoalari o‘zaro bellashadi.
Musobaqaning final uchrashuvi esa 13 iyulda rejalashtirilgan. Ushbu o‘zgarishlar jamoaning yangi mavsumga kuchli tayyorlanishi uchun muhim hisoblanmoqda.

Хотите отложить игру с Реалом Осасуна
Команда «Реал» из Мадрида хочет перенести дату матча против «Осасуны» в первом туре Ла Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Встреча назначена на 19 августа. По информации журналиста Мигеля Анхеля Диаса, представители «королевского» клуба хотят попросить перенести матч, учитывая, что у команды не будет достаточно времени для подготовки и восстановления после завершения клубного чемпионата мира.
«Реал» набрал 84 очка в последнем чемпионате Испании, завершив соревнование на втором месте, отстав от «Барселоны» на четыре очка. 9 июля пройдет полуфинальный матч клубного чемпионата мира, в котором встретятся «Реал» и «ПСЖ».
Финальная встреча турнира запланирована на 13 июля. Эти изменения считаются важными для сильной подготовки команды к новому сезону.